Tenis - Roland Garros: Rosolska i Mektić przegrywają w ćwierćfinale

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 03.06.2019, 18:28

Alicja Rosolska w parze z Nikolą Mekticem przegrali w ćwierćfinale z Amerykanką Nicole Melichar oraz Brazylijczykiem Bruno Soaresem 0:2. Tym samym Polka już na dobre żegna się z wielkoszlemowym French Open.

Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale, którzy przy stanie 2:1 przełamali podanie ,,polskiej" pary i objęli 2-gemowe prowadzenie. Przy stanie 4:2 Rosolska i Mektić nie wykorzystali jedynego w secie breakpointa. Rywale natomiast do końca nie stracili koncentracji i świetnie spisywali się przy siatce, dzięki czemu wygrali pierwszą partię - 6:3.

Drugi set również nie rozpoczął się po myśli Alicji i jej partnera. Już w pierwszym gemie nasza reprezentantka straciła swój serwis i wydawało się, że ta partia finalnie będzie przypominać poprzednią. Przy podaniu przeciwników polsko-chorwacka para wypracowała sobie jednak przewagę na 40:0 i, wykorzystując czwartą szansę na przełamanie, doprowadziła do stanu 1:1. Od tej pory obie pary konsekwentnie wygrywały własne gemy serwisowe. Żadna szczególnie nie próbowała przejąć inicjatywy przy podaniu rywali. Tym samym seta zakończył tie-break. A w nim - tak jak i w całym meczu - o przewagę jednego przełamania lepsi okazali sie Amerykanka i Brazylijczyk.

Tym niezbyt udanym występem Alicja Rosolska żegna się z turniejem Rolanda Garrosa. Wcześniej, w parze z Chinką Zhaoxuan Yang, przegrała w deblu.

Alicja Rosolska (POL)/Nikola Mektić (CRO) Nicole Melichar (USA)/Bruno Soares (BRA) - 0:2 (4:6,6:7(4:7))