Tenis – Roland Garros: sensacji nie było – Halep lepsza od Świątek

• Data publikacji: 03.06.2019, 18:15

Idze Świątek nie udało się sprawić sensacji. Bardzo udany dla Polki turniej w Paryżu zakończył się na czwartej rundzie, w której lepsza od naszej reprezentantki okazała się broniąca tytułu na kortach Rolanda Garrosa Rumunka Simona Halep.

Iga Świątek na mecz z trzecią rakietą świata wyszła mocno stremowana. Nie radziła sobie z zagrywanymi przez Rumunkę piłkami, często nie trafiała w kort. Po zaledwie kilkunastu minutach gry Simona Halep serwowała, by zakończyć seta wynikiem 6-0. Przy tak wysokim prowadzeniu rywalki Polkę opuściła nieco presja i zdołała przełamać serwis Rumunki. Mimo wyrównanej walki w kolejnym gemie, ostatecznie po 24 minutach faworytka mogła się cieszyć ze zwycięstwa 6-1 w otwierającej partii.

W drugiej odsłonie spotkania obrazy gry się jednak nie zmienił. Wciąż Polka nie mogła znaleźć recepty na grę Halep. Rumunka dręczyła 18-letnią Polkę szczególnie zagraniami przeciw nogom. Tym razem Świątek nie zdołała wygrać już nawet jednego gema. Po zaledwie 45 minutach gry odniosła porażkę.

Simona Halep (ROU) [3] – Iga Świątek 6-1 6-0