Gimnastyka sportowa - PŚ: Zsófia Kovács triumfuje w Koper

• Data publikacji: 03.06.2019, 16:35

Zsófia Kovács triumfowała podczas kolejnych zawodów z cyklu FIG World Challenge Cup, które odbyły się w dniach od 30 maja do 2 czerwca w miejscowości Koper na Słowenii. W Arena Bonifika przed publicznością zaprezentowało się ponad stu gimnastyków oraz gimnastyczek z 32 krajów świata.

Reprezentująca Węgry Zsófia Kovács z Koper wróciła z dwoma złotymi medalami. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro jako jedyna została podwójną zwyciężczynią zarówno na poręczach jak i na równoważni. 19-letnia gimnastyczka na poręczach okazała się być niepokonana, bowiem wygrała ze sporą przewagą uzyskując 14 000 pkt. Srebro wywalczyła Austriaczka Jasmin Mader, dla której był to pierwszy medal zdobyty od Pucharu Świata w 2014 roku. Z kolei Aliaksandra Varabyova reprezentująca Białoruś stanęła na najniższym stopniu podium. Tym samym brąz był dla niej pierwszym medalem wywalczonym na zawodach tej rangi jako seniorka.

Na równoważni Zsófia Kovács mimo kilku zachwiań zdobyła złoto, tym samym pokonując o 0,05 pkt Ilarii Käslin pochodzącą ze Szwajcarii. Brąz z kolei trafił w ręce Farah Hussein z Egiptu, która wywalczyła swój drugi medal na Pucharze Świata. Swój pierwszy krążek zdobyła bowiem w ćwiczeniach wolnych dwa lata temu w Warnie.

Ilarii Käslin mimo, że nie udało jej się wywalczyć złota na równoważni, Szwajcarka stanęła na najwyższym stopniu podium w ćwiczeniach wolnych. Gimnastyczka zwyciężyła jedną setną nad reprezentantką Rumunii. Brąz dla gospodarzy Pucharu Świata zdobyła Adela Šajn. W skoku zwyciężyła Marina Nekrasova z Azerbejdżanu. Złoty medal o jedną setną przegrała Teja Belak reprezentująca kraj gospodarzy. Z kolei swój trzeci brązowy medal Pucharu Świata wywalczyła Franchesca Santi.

Seria FIG World Challenge Cup powróci pod koniec sierpnia.