Kajakarstwo górskie - ME: Dariusz Popiela ze srebrem

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 02.06.2019, 21:31

Dariusz Popiela zajął drugie miejsce w zawodach męskiego K1 na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim, które odbyły się we francuskim Pau. Reprezentant Polski ustąpił jedynie Czechowi Vit Prindisowi, który okazał się szybszy o 0,77 sekundy.

Europejski czempionat we francuskim Pau zainaugurował kolejny sezon kajakarzy górskich. Jak przed rokiem doskonały początek zaliczył Dariusz Popiela. Reprezentant naszego kraju po pewnie przebrniętych kwalifikacjach, wspaniale zaprezentował się w półfinale, w którym osiągnął najlepszy czas. Podobnie udany wynik zanotował kilka godzin później w finale, w którym uplasował się na drugiej pozycji. Polak bezbłędnie pokonał nie najłatwiejszy tor i mógł cieszyć się z kolejnego krążka najważniejszej imprezy w swoim dorobku. Drugi z naszych reprezentantów Krzysztof Majerczak sklasyfikowany został na 10. miejscu, a trzeci Michał Pasiut nie awansował z półfinału, notując 23. wynik.

Solidną dyspozycję prezentowała też damska część kadry. Dwa szóste miejsca: Aleksandry Stach w C1 i Klaudii Zwolińskiej w K1 to najlepsze wyniki naszych reprezentantek na zawodach w Pau. Obie nie ustrzegły się jednak błędów, a w konsekwencji punktów karnych, które utrudniły im walkę o najwyższe miejsca.

Zwyciężczynią rywalizacji kajakarek została Amalie Hilgertowa, która otworzyła tym samym swój dorobek w rywalizacji seniorskiej w konkurencjach olimpijskich. Czeszka wyprzedziła między innymi Niemkę Jasmin Schornberg oraz Brytyjkę Mallory Franklin. To właśnie druga z nich cieszyła się tego weekendu z dwóch krążków. Do srebra w K1 dołożyła bowiem zwycięstwo w rywalizacji kanadyjkarek. Doświadczona reprezentantka Wielkiej Brytanii zdeklasowała w niedzielnym finale wszystkie swoje przeciwniczki, pokonując trasę aż o 10 sekund szybciej od drugiej Nurii Villarrubli.

Znacznie mniejszy dystans dzielił pierwszego i drugiego kanadyjakarza w finale męskim. Benjamin Savsek ze Słowenii wyprzedził drugiego Francuza Thomasa o 0,79 sekundy i trzeciego Niemca Tasiadisa o nieco ponad 2 sekundy. Najlepszy z naszych - Grzegorz Hedwig zakończył rywalizację na dziewiątej lokacie.