Tenis stołowy - China Open: niezawodny Ma Long triumfuje w Shenzen

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 02.06.2019, 19:24

Aktualny mistrz świata i mistrz olimpijski Ma Long zwyciężył w chińskim Shenzen w grze pojedynczej mężczyzn. W finale pokonał innego Chińczyka Lin Gaoyuana 4:0. Wśród singlistek najlepsza okazała się Chen Meng.

Ma Long po raz kolejny potwierdził, że jest aktualnie absolutnym dominatorem wśród tenisistów stołowych. Chińczyk, który miesiąc temu zdobył swój kolejny tytuł mistrza świata powrócił do rywalizacji w Main Tourze w doskonałym stylu. U siebie wygrał bez problemów turniej z cyklu Platinum Series. W drodze po triumf stracił tylko trzy sety, a w pokonanym polu pozostawił m.in. Japończyków Kokiego Niwę czy Tomokazu Harimoto. W wielkim finale nie dał najmniejszych szans swojemu rodakowi Lin Gaoyuanowi, którego pokonał 4:0. Wyrównany przebieg miał w zasadzie tylko premierowy set, rozstrzygnięty po grze na przewagi. Dzisiejszy sukces Ma Longa jest już jego 28. tytułem w karierze w cyklu ITTF.

Ma Long (Chiny) - Lin Gaoyuan (Chiny) 4:0 (12:10, 11:6, 11:5, 11:4)

Triumfatorką rywalizacji singlistek została wicemistrzyni świata Chen Meng. Reprezentantka gospodarzy w drodze po tytuł pokonała aż cztery rodaczki. Największe problemy miała w pierwszej rundzie z Sun Yingshą, bowiem rozstrzygnęła go w siedmiu setach. W finale naprzeciw Meng stanęła Wang Manyu. Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła pierwsza z zawodniczek, która wygrała pierwszego seta 11:3. Manyu odpowiedziała zwycięstwem w drugim secie, oddając osiem oczek. Od stanu 1:1 dalej trwał wyrównany mecz, ale w końcówkach partii lepiej prezentowała się Meng. Ostatecznie wygrała 4:1, zdobywając tym samym 11. tytuł w karierze.

Chen Meng (Chiny) - Wang Manyu (Chiny) 4:1 (11:3, 8:11, 11:9, 11:9, 11:7)

Sporą niespodziankę sprawili Timo Boll i Patrick Franziska. Reprezentanci Niemiec triumfowali w grze podwójnej, pokonując w finale Chińczyków Ma Longa oraz Wang Chuqina 3:0. Wśród deblistek najlepsze okazały się Gu Yuting z Liu Shiwen. Grono triumfatorów uzupełnili reprezentanci Tajwanu Lin Yun-Ju/Cheng I-Ching, którzy wygrali w finale z  pingpongistami z Hongkongu Wong Chun Tinga /Doo Hoi Kem 3:1.

W turnieju nie wystartowali reprezentanci Polski, którzy przygotowują się do udziału w Japan Open.