MŚ U-20: zaczynamy fazę pucharową, Polska gra z Włochami [zapis LIVE]

• Data publikacji: 02.06.2019, 14:37

Czas na fazę pucharową Mistrzostw Świata U-20. Lepszego startu nie mogliśmy sobie wyobrazić, bowiem pierwszym meczem 1/8 finału będzie spotkanie Polski z Włochami. Areną zmagań będzie stadion w Gdynii. Czy Polacy wywalczą sobie awans do kolejnej rundy? Tego dowiemy się już za kilka godzin. Tymczasem zapraszamy na naszą relację LIVE, która rozpocznie się na około godzinę przed meczem.

Polska - Włochy 0:1 (0:1)

Bramki: Andrea Pinamonti (rzut karny)

Polska: Majecki - Szota (83' Benedyczak), Walukiewicz, Sobociński, Stanilewicz (76' Puchacz) - Makowski (59' Kopacz), Slisz, Bednarczyk, Zylla, Skóraś - Steczyk

Włochy: Plizzari - Ranieri, del Prato, Gabbia - Tripaldelli, Pellegrini, Esposito (89' Alberico), Frattesi, Bellanova - Pinamonti, Scamacca (69' Capone)

Kartki: 53' Stanilewicz - 70' Esposito, 73' Tripaledlli, 90+1' Alberico

Sędziuje: Jesus Gil Manzano (Hiszpania)

Relacja na żywo

Dziękujemy za uwagę i kończymy na dziś naszą relację, niestety nie zobaczymy już Polaków na naszym turnieju.

Włosi wygrywają 1:0 z Polską U-20. Tym samym gracze z półwyspu Apenińskiego zagrają w 1/4 finału Mistrzostw Świata U-20. Polacy żegnają się z turniejem.

KONIEC!

90+3' Z trzech metrów strzela Steczyk, broni jednak Plizzari!

90+2' Włosi bronią już całą jedenastką, my jednak nie potrafimy podejść pod pole karne.

90+2' Dośrodkowanie i... rzut rożny? Nie, od bramki wznowi Plizzari.

90+1' Zółta kartka dla Alberico, kolejny wolny dla Polski.

90+1' Zylla dośrodkowuje, ale Włosi z łatwością radzą sobie z tą wrzutką.

90' Będziemy grać jeszcze 3 minuty.

90' Rozpaczliwie staramy się wrzucić piłkę w pole karne. Kopacz faulowany przy linii bocznej, będziemy mieli rzut wolny.

90' Zmiana w składzie Włochów. Wchodzi Alberico, schodzi Esposito.

89' Rozpędził się teraz Pellegrini po lewej stronie, ale jego dośrodkowanie zaliczyło pusty przelot.

88' Skóraś dośrodkowuje, głową strzela Benedyczak, jednak obok bramki.

87' Włosi kontrolują sytuację pod swoją bramką. Z piątego metra wznawia bramkarz Italii.

86' Nie oddajemy nawet strzału...

86' Mamy rzut rożny.

83' Ostatnia zmiana. Wchodzi Benedyczak.

82' Obie drużyny już wyraźnie zmęczone, sporo niedokładności.

80' Zaczynamy ostatnie 10 minut.

79' Sobociński teraz kasuje kontratak Włochów. Kluczowa interwencja, gdyby nie Sobociński, to moglibyśmy już kończyć ten mecz.

78' Polacy niemal całym składem już na połowie przeciwnika. Wszystkie nasze dośrodkowania jednak niecelne.

76' Zmiana. Schodzi Stanilewicz, wchodzi Puchacz.

75' Było blisko! Skóraś po raz kolejny testuje możliwości Plizzariego strzałem z dystansu, ten odbija piłkę przed siebie. Niestety nie miał już kto dobić.

74' Tripaldelli fauluje Szotę i otrzymuje za faul żółtą kartkę.

73' Włosi z problemami wybijają, Skóraś zgarnia piłkę przed polem karnym, oddaje potężny strzał, ale Pilzzari świetnie broni!

72' Rzut rożny dla Polski. Może teraz?

72' Polacy ruszyli w końcu do ataku, ale brakuje nam dokładności wokół pola karnego.

70' Żółta kartka dla Esposito. Włoch nie oszczędził Kopacza i wślizgiem starał się go zatrzymać.

69' Kopacz mija przeciwnika, dośrodkowuje, ale piłka poleciała do nikogo.

68' Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami, Scamacca opuscił boisko przy najbliższej linii, to oznacza, że zszedł z murawy obok bramki Radosława Majeckiego.

68' Szykuje się zmiana w szeregach Włochów. Na boisko wejdzie Capone, schodzi Scamacca.

67' Leży teraz na murawie Steczyk i Plizzari. Obaj zderzyli się przy walce o górną piłkę. Na szczęście pomoc medyczna nie będzie potrzebna.

65' Dominują Włosi niemal na każdym centymetrze kwadratowym boiska. Jakakolwiek próba rozpoczęcia akcji przez Polaków jest gaszona w zarodku.

63' Esposito z rzutu rożnego, Walukiewicz wybija, ale zbierają piłkę Włosi i konstruują od nowa swój atak.

62' Niestety tak jak co mecz, brakuje nam pomocników w środkowej strefie boiska, którzy potrafiliby podholować piłkę przez kilkanaście metrów.

60' Nic z tego rzutu rożnego nie będzie. Aut dla Włochów.

59' Tymczasem zmiana. Schodzi Makowski, wchodzi Kopacz. Ofensywna zmiana Magiery.

58' Będzie rzut rożny dla Polski.

57' Włosi teraz utrzymują się dłużej przy piłce, ale Skóraś przejmuje futbolówkę.

55' Otworzył nam się mecz. Polacy muszą zaryzykować, bo jak tego nie zrobią, to za 30 minut zakończą grę na mundialu.

53' Mamy pierwszą żółtą kartkę. Zobaczył ją Stanilewicz.

52' Zylla powinien ten prezent zamienić na gola. Zawodnik otrzymał trochę przez przypadek piłkę w polu karnym, oddał strzał, ale trafił wprost w nogi Plizzariego.

51' CO ZA OKAZJA ZYLLI! Wychodzi do piłki Plizzari i oddala zagrożenie, ale mamy teraz czego żałować!

48' Pinamonti teraz ruszył z kontratakiem, ale jego strzał obronił Majecki.

47' Polacy dwukrotnie próbują zagrozić rywalom z rzutu rożnego, ale bezskutecznie.

46' Rozpoczęliśmy drugą połowę.

Wracamy za 15 minut!

Polacy grali całkiem niezłą piłkę przez kilkanaście minut. W trzecim kwadransie dali jednak zbyt duże pole do popisu rywalom, którzy z odrobiną szczęścia to wykorzystali i prowadzą po pierwszej połowie.

Koniec pierwszej połowy. Wynik 1:0 dla Włochów po golu z rzutu karnego Andrei Pinamontiego.

45+1' Włosi poczuli krew i starają się wbić gola do szatni, Polacy jednak wybijają piłkę.

45' Sędzia dolicza minutę.

45' W opałach teraz Biało-czerwoni, obrońcy jednak blokują każde uderzenie. Rzut rożny dla Włochów.

45' Co za akcja Scamacci! Napastnik dostał piłkę w polu karnym, położył jednego z obrońców, jednak włożył zbyt dużo siły w uderzenie i futbolówka poleciała daleko w trybuny.

44' Steczyk ze Skórasiem chcieli rozegrać tę akcję we dwójkę, ale niestety obrońcy wybijają.

42' Esposito ponownie dorzuca piłkę w pole karne z rzutu rożnego, tym razem Polacy wychodzą jednak z opresji.

40' Ten gol może podłamać naszym Orłom skrzydła. Szkoda, bo na razie rozgrywaliśmy wyrównany mecz z Włochami.

38' Jak doszło do rzutu karnego? Esposito dorzucił piłkę w szesnastkę z rzutu wolnego, ta podczas zamieszania trafiła w rękę Dominika Steczyka... Pech Polaków.

38' Pinamonti... GOL! Napastnik w stylu Panenki pokonał Majeckiego.

36' RZUT KARNY DLA WŁOCH.

35'' Na razie gramy dobrze, nie pozwalamy Włochom na zbyt wiele w ataku, ponadto nie popełniamy błędów, które mogłyby prowadzić do utraty bramki.

34' Włosi przodują w statystyce strzałów 6-2. W uderzeniach celnych mamy jednak już tylko 2-1 dla Włochów.

33' Rzut rożny dla Polaków... i nie wykorzystaliśmy tego stałego fragmentu gry. Od bramki rozpocznie Pilzzari.

32' Po raz kolejny Walukiewicz starał się zagrać do napastnika, pomijając przy tym środkową formację. Polacy na razie grają za daleko od siebie w ofensywie.

30' Strata Polaków w środku pola, Pinamonti otrzymał piłkę przed polem karnym, oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale jego próba była niecelna.

29' Czwarty rzut rożny dla Włochów, ponownie nieskuteczny.

26' Już któryś raz próbujemy zaatakować tym samym schematem - Walukiewicz zagrywa długą piłkę do Steczyka, ale ten musi zgrać ją do pomocnika. Tym razem nieskutecznie.

25' Ostre starcie, ucierpiał Sobociński. Polak po chwili jednak podnosi się z murawy.

21' Sporo walki w środku pola, od paru chwil nie oglądaliśmy sytuacji podbramkowych.

19' Majecki teraz na raty, ale łapie ostatecznie piłkę.

17' Do piłki podchodzi Esposito, dośrodkowuje, ale Polacy wybijają.

17' Kolejny rzut rożny dla naszych rywali.

15' Co za okazja! Piłka po dośrodkowaniu w pole karne prawie wylądowała pod nogami Steczyka, włoski obrońca w ostatniej chwili wybija!

13' Rzut rożny dla Italii, głową uderza Pinamonti, ale piłka szybuje nad poprzeczką.

11' Pierwszy celny strzał w naszym wykonaniu. Z dystansu próbował Stanilewicz, ale było to zbyt lekkie uderzenie.

10' Ach, było blisko! Steczyk zgrał klatką piersiową piłkę do Zylli, ten przyjął i od razu oddał strzał z 17. metra. Piłka niestety minęła prawy słupek o kilkadziesiąt centymetrów.

9' W końcu Polacy dłużej przy piłce, rozgrywamy akcję kombinacyjną.

8' Nasi rodacy na razie nieco spięci, sporo nerwowości z piłką przy nodze.

7' Esposito wrzuca, ale Majecki skutecznie piąstkuje. Biało-czerwoni z próbą kontrataku, ale bezskutecznie.

6' Rzut rożny dla reprezentantów z półwyspu Apenińskiego.

6' Polacy mają problem z przejściem przez linię środkową. Od rzutu wolnego rozpoczną Włosi.

4' Uderzenie Scamacci, ale z takiej odległości Włoch nie miał prawa zdobyć gola.

3' Póki co Włosi częściej przy piłce.

1' Zylla rozpoczął mecz!

Polacy zaczną od środka.

Przywitanie kapitanów, za moment zaczynamy walkę o ćwierćfinał.

Odegrano hymn Włochów, pora na "Mazurka Dąbrowskiego".

Zawodnicy już na murawie, czas na hymny narodowe!

Polacy nie tak dawno rozegrali mecz z Włochami. Było to dokładnie 6 września 2018 roku. Włosi wygrali wówczas 3:0, a dwie bramki zdobył Moise Kean. Dzisiaj napastnik Juventusu jednak nam nie zagrozi, bo nie jest już zawodnikiem kadry U20.