Tenis - Roland Garros: z piekła do raju, Iga Świątek gra dalej!

• Data publikacji: 01.06.2019, 17:07

Iga Świątek pokonała w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Portorykankę Monicę Puig - 0:6, 6:3, 6:3 i zameldowała się w 1/8 finału.

Pierwsza odsłona tego meczu ułożyła się wprost fatalnie dla Igi Świątek. Rywalka w ekspresowym tempie 26 minut rozprawiła się z młodą Polką, wygrywając - 6:0.

Drugi set był już zupełnie inny. Polka się pozbierała i od stanu - 2:2 ruszyła do ataku. Wygrała trzy kolejne gemy, pozwalając Puig na urwanie tylko jednego. Triumf - 6:3, przypieczętowała przy własnym serwisie i o końcowym sukcesie miał zadecydować set numer trzy.

W nim znów lepiej prezentowała się Świątek, która choć zaczęła od porażki w pierwszym gemie, to później zwyciężyła w trzech kolejnych. Dwa punkty różnicy trzymała aż do wyniku - 5:3, a po chwili zadała decydujący cios i triumfowała w całym meczu.

O ćwierćfinał Iga zagra z pogromczynią Magdy Linette - Rumunką Simoną Halep.