Tenis - Roland Garros: Rosolska i Yang gorsze od francuskiego duetu

• Data publikacji: 01.06.2019, 13:40

Alicja Rosolska i jej chińska partnerka Zhaoxuan Yang przegrały w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju deblowego, na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu, z francuskim duetem Fiona Ferro i Diane Parry – 5:7, 6:4 i 4:6.

Pierwszy set zaczął się dość obiecująco, bowiem od szybkiego remisu - 1:1. Niestety, kolejne gemy padły już łupem Francuzek, które wyszły na bezpieczne prowadzenie - 4:1. Wydawało się, że sprawa tej partii jest już rozstrzygnięta, jednak Rosolska i Yang zdołały się podnieść i doprowadzić do remisu - 5:5. Ostatecznie, to Ferro z Parry triumfowały w tej części gry - 7:5.

W kolejnej odsłonie, to Polka z Chinką grały lepiej i gdy uzyskały dwupunktowe prowadzenie, to utrzymały je już do samego końca. Dzięki wygranej - 6:4, doprowadziły one do meczowego remisu, a o wszystkim miał zdecydować set numer trzy.

Niestety, fatalny początek ustawił wszystko. Francuzki szybko zdobyły trzy gemy z rzędu i do końca kontrolowały przebieg wydarzeń na korcie. Ali i Zhaoxuan udało się ugrać cztery z nich, ale to rywalki cieszyły się z końcowego triumfu - 6:4, a w całym spotkaniu - 2:1.