Kajakarstwo - PŚ: dobre starty Polaków w eliminacjach

• Data publikacji: 31.05.2019, 18:43

W niemieckim Duisburgu rozpoczął się drugi w tym sezonie Puchar Świata w kajakarstwie. Na zawody do Niemiec przybyła także duża grupa Biało-Czerwonych. Polacy w głównej mierze walczyli dziś o awans do półfinałów, ale niektórzy mogą już się cieszyć z awansu do finału.

W finale A będziemy oglądać Rafała Rosolskiego, który w półfinale kajakarzy na 1000 metrów zajął drugie miejsce.

Na tym samym dystansie, tylko że w rywalizacji kanadyjkarzy, awans do finału wywalczył Tomasz Kaczor, który w półfinale zajął drugie miejsce.

Dwie polskie osady wystąpią w finale dwójek kanadyjkarzy na 500 metrów. Piotr Kuleta i Tomasz Barniak w wyścigu eliminacyjnym zajęli drugie, a Aleksander Kitewski i Norman Zezula pierwsze miejsce.

W rywalizacji dwójek kajakarek na 500 metrów awans do finału wywalczyły Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk, które w półfinale finiszowały na drugiej pozycji.

Do finału A awansował także Przemysław Korsak w konkurencji kajakarzy na 500 metrów. Polak zajął trzecie miejsce w półfinale.

K1 1000 metrów mężczyzn

Rafał Rosolski - 1. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 2. miejsce w półfinale, awans do finału A

Norbert Kuczyński - 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 9. miejsce w półfinale, odpadł z rywalizacji

C1 1000 metrów mężczyzn

Tomasz Kaczor - 1. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 2. miejsce w półfinale, awans do finału A

K2 500 metrów mężczyzn

Martin Brzeziński/Bartosz Stabno - 6. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

C1 500 metrów kobiet

Magda Stanny - 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 3. miejsce w półfinale, awans do finału A

Julia Walczak - 6. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 6. miejsce w półfinale, awans do finału B

C2 500 metrów mężczyzn

Piotr Kuleta/Tomasz Barniak - 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do finału A

Aleksander Kitewski/Norman Zezula - 1. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do finału A

K2 500 metrów kobiet

Justyna Iskrzycka/Katarzyna Kołodziejczyk - 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 2. miejsce w półfinale, awans do finału A

K1 500 metrów mężczyzn

Przemysław Korsak - 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 3. miejsce w półfinale, awans do finału A

C2 500 metrów kobiet

Magda Stanny/Julia Walczak - 6. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

Sylwia Szczerbińska/Dorota Borowska - 6. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

K1 500 metrów kobiet

Marta Walczykiewicz - 2. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

Anna Puławska - 1. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

C2 1000 metrów mężczyzn

Piotr Kuleta/Tomasz Barniak - 5. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

K2 1000 metrów mężczyzn

Martin Brzeziński/Bartosz Stabno - 7. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, odpadli z rywalizacji