Siatkówka - Liga Narodów 2019: Turczynki utrzymały prowadzenie, Polki czwarte!

• Data publikacji: 31.05.2019, 00:19

Za nami kolejny tydzień z Ligą Narodów kobiet. Ten tydzień był niezwykle udany dla polskich siatkarek, które w holenderskim Apeldoorn odniosły komplet zwycięstw i potwierdziły swoje wysokie miejsce w ogólnej klasyfikacji po pierwszym tygodniu.

Biało-Czerwone sprawiły w swoim ostatnim meczu w Apeldoorn niemałą niespodziankę i, ku przygnębieniu publiczności, pokonały Holenderki 3-1. W drugim meczu tej grupy nie doszło do niespodzianki. Brazylijki pewnie w trzech setach pokonały Bułgarki, które zanotowały tym samym szóstą porażkę z rzędu w tegorocznych rozgrywkach i stały się coraz poważniejszymi kandydatkami do opuszczenia rozgrywek w przyszłym roku.

Polska - Holandia 3-1 (25-13, 25-27, 25-20, 25-15)

Brazylia - Bułgaria 3-0 (25-18, 25-23, 25-18)

Tabela turnieju w Apeldoorn:

Pozycja Państwo Punkty Sety
1. Polska 8 9-4
2. Brazylia 6 8-5
3. Holandia 4 6-7
4. Bułgaria 0 2-9

Bardzo interesujące spotkanie rozegrało się pomiędzy Amerykankami a Dominikankami. Dominikanki są jak na razie sensacją tegorocznych rozgrywek. Na rozkładzie mają już takie zespoły, jak Brazylia czy Rosja, a dzisiaj po tie-breaku pokonały USA. W drugim meczu grupy rozgrywanej we włoskim Conegliano, gospodynie w czterech setach pokonały Serbki.

USA - Dominikana 2-3 (10-25, 25-16, 19-25, 25-19, 11-15)

Włochy - Serbia 3-1 (25-27, 25-17, 27-25, 25-23)

Tabela turnieju w Conegliano:

1. Włochy 7 8-5
2. USA 6 8-5
3. Serbia 3 5-7
4. Dominikana 2 5-8

Bez większej historii zakończyły się ostatnie mecze w turnieju w Ankarze. Japonki w trzech setach, bez większych problemów, pokonały Niemki, a gospodynie w takim samym stosunku rozprawiły się z Rosjankami.

Japonia - Niemcy 3-0 (25-23, 25-19, 25-17)

Turcja - Rosja 3-0 (25-19, 25-21, 25-20)

Tabela turnieju w Ankarze:

1. Japonia 9 9-1
2. Turcja 6 6-3
3. Niemcy 3 3-6
4. Rosja 0 1-9

Ostatni turniej drugiego tygodnia Ligi Narodów rozegrany został w chińskim Makau. W ostatnich meczach tego turnieju gospodynie zmiażdżyły Koreanki, wygrywając bardzo wyraźnie w trzech setach, a Belgijki - również po trzech partiach - pokonały Tajki.

Chiny - Korea Południowa 3-0 (25-21, 25-12, 25-11)

Belgia - Tajlandia 3-0 (25-21, 25-22, 25-23)