MŚ U-20: Norwegia rozgromiła Honduras!

• Data publikacji: 30.05.2019, 22:30

Ostatnia kolejka spotkań w grupach C i D dostarczyła wielu emocji. Najwięcej bramek obejrzeliśmy w meczu Norwegii z Hondurasem, zakończonym zwycięstwem Norwegów aż 12:0.

GRUPA C

Nowa Zelandia - Urugwaj 0:2 (0:1)

Nunez (40'), Rodriguez (90+5)

Oba zespoły przystępowały do tego meczu z kompletem punktów. W lepszej sytuacji przed tym spotkaniem znajdowała się reprezentacja Nowej Zelandii, która była już pewna awansu do 1/8, a remis gwarantował jej zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Już w szóstej minucie boisko, z powodu kontuzji, musiał opuścić Trevor Zwetsloot Antonius, który otrzymał szansę na pokazanie się po tym, jak w dwóch poprzednich spotkaniach grał zaledwie minutę. Urugwaj dominował i przypieczętował to trafieniem w 40. minucie spotkania, kiedy to słabą postawę obrońców wykorzystał Nunez i z łatwością trafił na 1:0. Obraz gry zaczął zmieniać się w końcówce spotkania. Nowozelandczycy postanowili postawić wszystko na jedną kartę i zawalczyć o remis. Niestety ich ataki nie przyniosły skutku, a kontratak Urugwaju w ostatniej minucie meczu przyniósł im bramkę na 2:0 i zakończył ten mecz. Strzelcem bramki został Brian Rodriguez. Obie drużyny awansowały do fazy play-off.

Norwegia - Honduras 12:0 (5:0)

Haland (7',20',36',43',50',67',77',88',90'), Ostigard (30'), Hauge (46'), Markovic (82')

Obie te drużyny miały jedynie iluzoryczne szanse na awans do następnej rundy, jednak każda chciała zostawić po sobie dobre wrażenie. Jeśli można powiedzieć, że Urugwaj zdominował Nową Zelandię w drugim spotkaniu tej grupy, to na określenie tego, co Norwegia zrobiła z Hondurasem, brakuje określeń. Worek z bramkami został otworzony już w siódmej minucie, kiedy to Erling Braut Haland rozpoczął, jak się później okazało, swój niesamowity spektakl. Do przerwy Norwedzy prowadzili już 5:0, a Haland trafił aż czterokrotnie. Po przerwie oglądaliśmy ciąg dalszy goleady w wykonaniu Norwegii, która w drugiej części trafiała do siatki rywali aż siedmiokrotnie. Honduras był bezradny, od 57. minucie grał w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał Gomez, a w doliczonym czasie gry czerwony kartonik zobaczył Lopez. Haland zakończył swój popis strzelecki na dziewięciu trafieniach i możliwe, że dzięki zaledwie temu jednemu spotkaniu, zostanie królem strzelców tego turnieju. Norwegia dzięki tak wysokiemu zwycięstwu ma jeszcze matematyczne szanse na awans do 1/8 turnieju, jeśli wyniki w innych grupach ułożą się dla niej pomyślnie.

Tijani (51') - Sikan (30')

Ukraina przystępowała do tego meczu z kompletem zwycięstw i mogła być pewna awansu, natomiast reprezentacja Nigerii musiała tutaj zdobyć choćby punkt, aby marzyć o kolejnej rundzie. W 30. minucie meczu Ukraina wyszła na prowadzenie. Złe zachowanie nigeryjskiego bramkarza wykorzystał Danylo Sikan, strzelając pierwszą bramkę tego spotkania. Tuż przed przerwą Nigeria miała doskonałą okazję do wyrównania, jednak jedenastkę zmarnował Muhamed Tijani. W 51. minucie mieliśmy powtórkę pojedynku pomiędzy napastnikiem Nigerii, a ukraińskim golkiperem. Tym razem Tijani nie pomylił się i wykorzystał rzut karny, doprowadzając do remisu. Remis sprawił, że Ukraina wygrała grupę, a Nigeria znalazła się w gronie drużyn z trzecich miejsc, które także zobaczymy jeszcze na turnieju w Polsce.

USA - Katar 1:0 (0:0)

Weah (76')

Amerykanie podejmowali outsiderów grupy, czyli reprezentację Kataru. Wygrana dawała zawodnikom zza oceanu pewny awans. Do przerwy jednak nic nie wskazywało na zrealizowanie tego scenariusza. Mecz był bardzo wyrównany, a więcej sytuacji bramkowych stworzyli Katarczycy. W 76. minucie USA dopięło swego. Timothy Weah otrzymał podanie od Mendeza, założył "siatkę" jednemu z obrońców i uderzył nad wychodzącym z bramki Shehabem Mamdouhem, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 85. minucie mogliśmy oglądać drugą bramkę dla Amerykanów, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Alexis Mendez. USA dzięki zwycięstwu zajęło drugie miejsce w grupie i zobaczymy je w kolejnej fazie turnieju, a Katar żegna się z mistrzostwami nie zdobywając choćby punktu.