Tenis - Roland Garros: porażka Linette po walce

• Data publikacji: 30.05.2019, 20:31

Magda Linette przegrała w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu z notowaną wyżej Rumunką Simoną Halep - 4:6, 7:5 i 3:6.

Początek tego meczu był dość wyrównany, choć to Halep lepiej go rozpoczęła, wygrywając szybko dwa gemy. Polka nie dała jednak rywalce odskoczyć i przy zagrywce Rumunki doprowadziła do remisu. Niestety, kolejne trzy gemy padły łupem Simony i zrobiło się - 5:2. Gdy wydawało się, że za chwilę nastąpi koniec tej partii, to Magda zdołała jeszcze ugrać trzeciego, a po chwili, czwartego gema. Jednak ostatnie słowo w tym secie należało do doświadczonej Rumunki, która triumfowała w nim - 6:4.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od prowadzenia Linette, lecz odpowiedź Simony była natychmiastowa i po kilku minutach było - 3:1. Następnego gema, przy swoim serwisie, znów wygrała Magda, ale Halep zrobiła dokładnie to samo i zrobiły się ponownie dwa punkty do przodu na korzyść Rumunki - 4:2. Obie panie grały tak punkt za punkt, aż do stanu - 5:5. Od tego momentu końcówka należała do polskiej rakiety, która wygrała - 7:5 i doprowadziła do remisu.

Ostatni, rozstrzygający set nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Magdy, gdyż Simona szybko zdobyła trzy gemy. Jednak udało się naszej tenisistce wreszcie coś ugrać i zrobiło się - 3:1. Okazało się, że wszystko na co było ją stać w tej części meczu, to wygranie trzech gemów. Być może zabrakło sił i koncentracji, po tej szalonej końcówce z poprzedniego seta.