Tenis - Roland Garros: awans Rosolskiej w mikście

• Data publikacji: 29.05.2019, 19:35

Wygraną zakończył się mecz pierwszej rundy miksta pomiędzy Alicją Rosolską, grającą z Nikolą Mekticem a parą Voskoboeva/Venus. Polka i reprezentant Chorwacji wygrali 2:1 w 1/16 finału Rolanda Garrosa, awansując do kolejnego etapu zmagań.

Faworytami tego spotkania pierwszorundowego była biało-czerwona i jej mikstowy partner. Grali we French Open jako rozstawieni z siódemką, co stawiało ich w roli jednych z pretendentów do dobrego wyniku w wielkim szlemie. Pierwszy set od początku jego trwania toczył się gem za gem. Dopiero w siódmym nastąpił przełom. Rosolska i Mektic przełamali przeciwników na 4:3. Kolejne dwa własne gemy serwisowe Polka i Chorwat wygrali bez najmniejszych problemów, wykorzystując pierwszą piłkę setową i zapewniając sobie pierwszego seta.

Druga odsłona tego spotkania zaczęła się bardzo podobnie - pierwsze gemy przy własnym serwisie nie były trudne do zdobycia. Problem nastąpił w czwartym gemie, kiedy Voskoboeva i Venus mieli dwie okazje na przełamanie Rosolskiej i Mektica. Ci jednak wybronili się z opresji. Do przełamania doszło także w podobnym momencie. Tym razem jednak to Nowozelandczyk i reprezentantka Kazachstanu wypracowali sobie przewagę na 5:3. Mieli od razu serwis na wyrównanie w setach, z którego skorzystali od razu przy pierwszej piłce setowej.

W super tie-breaku Rosolska i Mektic postawili na swoim, nie dając rywalom szans na przeciwstawienie się im.

M. Venus/G. Voskoboeva - A. Rosolska/N. Mektic 1:2 (4:6 6:3 4:10)