Matkowski odpadł także w mikście

• Data publikacji: 31.05.2018, 17:08

Kveta Peschke i Marcin Matkowski dopiero rozpoczęli wspólną drogę w mikście na paryskich kortach, a już musieli ją zakończyć. Polak pożegnał się już z deblem, więc przyszedł czas na grę mieszaną. Dziś ich przeciwnikami byli Agibail Spears i Juan-Sebastian Cabal. Polsko-czeska para przegrała 1:2.

Spotkanie rozpoczęło się od podania Matkowskiego i Peschke. W swoim drugim gemie serwisowym zostali przełamani przez rywali. Odrobili straty, wyrównując grę na 4:4. Tym samym otworzyła się im szansa na walkę o wygranie seta. Dokonali tego w ostatnim, dwunastym gemie, kiedy drugi raz zdobyli break pointa.

W drugiej partii również przegrali swój drugi gem serwisowy. Tym razem jednak szybciej sięgnęli po rebreaka, bo już przy kolejnym podaniu przeciwników. Niestety, wyrównanie szans na niewiele się zdało, ponieważ Spears i Cabal wygrali kolejny serwis polsko-czeskiej pary. Kolumbijczyk i Amerykanka mieli trzy szanse na zwycięstwo w tym secie (na 6:3), ale Matkowski i jego partnerka wybronili się z opresji. Nadal musieli odrobić stratę jednego przełamania, co im się nie udało. Przegrali partię 4:6.

Super tie-break to gra oparta na szczęściu. Szczęście ponoć sprzyja lepszym, a ono było dziś sprzymierzeńcem amerykańsko-kolumbijskiego miksta.

Abigail Spears/Juan-Sebastian Cabal - Kveta Peschke/Marcin Matkowski 2:1 (5:7 6:4 11:9)