Koreanki rozgromione

• Data publikacji: 31.05.2018, 17:55

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Narodów odniosły polskie siatkarki. W Apeldoorn podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały Koreanki.

Mecz od początku układał się po myśli Polek - na pierwszej przerwie technicznej miały już kilka punktów przewagi, które utrzymywały przez pewien czas. Tworząc przewagę przede wszystkim w bloku Biało-Czerwone zdominowały dalszą część partii, wobec czego od stanu 16:10 straciły tylko jeden punkt, wygrywając premierową odsłonę spotkania 25:11.

Również początek drugiego seta był udany dla Polek, jednak Koreanki zmniejszyły nieco stratę. Nie zdołały jej zniwelować do zera, a Biało-Czerwone ponownie zbudowały kilkupunktową przewagę, a następnie powiększyły ją do ponad dziesięciu punktów. Ostatecznie triumfowały 25:15.

Nieco inaczej wyglądała trzecia partia. Tym razem do Azjatki wyszły na prowadzenie, jednak nie uzyskały aż tak dużej przewagi, jak Polki. Podopieczne Jacka Nawrockiego zebrały się jednak w sobie i zdobyły przewagę, którą sukcesywnie powiększały, potwierdzając dominację w tym spotkaniu, choć Koreankom udało się obronić kilka piłek meczowych. Nasz zawodniczki zwyciężyły w tej partii 25:16 i 3:0 w całym meczu.

Teraz przed Biało-Czerwonymi dwa turnieje przed własną publicznością. W przyszłym tygodniu zagrają w Bydgoszczy, a za dwa w Wałbrzychu.

Korea Południowa-Polska 0:3 (11:25, 15:25, 16:25)