Tenis - Roland Garros: Kubot i Melo z drobnymi problemami w drugiej rundzie

• Data publikacji: 28.05.2019, 15:49

Dzisiaj na kortach Rolanda Garrosa rozpoczął się turniej deblowy mężczyzn. Na korcie pojawiła się rozstawiona z "jedynką" polsko-brazylijska para - Łukasz Kubot/Marcelo Melo. Polak i Brazylijczyk w pierwszej rundzie po dwóch ciężkich setach uporali się z Hiszpanami Roberto Carballesem Baeną i Jaume Antonim Munarem Clarem, wygrywając 6-3, 7-6.

Pierwszą odsłonę meczu Kubot i Melo rozpoczęli bardzo dobrze i szybko objęli prowadzenie 3-0. W dalszej części pierwszego seta Hiszpanie zaczęli grać lepiej, przez co wygrywali swoje gemy serwisowe. Na szczęście przewaga wypracowana przez polsko-brazylijką parę z początku seta wystarczyła do zwycięstwa 6-3.

Drugi set miał w sobie dużo więcej dramaturgii. Kubot i Melo z początku nie potrafili odnaleźć się na korcie, a Hiszpanie poprawili jakość swojej gry, dzięki czemu prowadzili już 4-1. Od tej pory polsko-brazylijska para zaczęła grać dużo lepiej, przy stanie 3-5 obronili trzy piłki setowe, po czym przełamali swoich rywali, a następnie wyrównali na 5-5. Kolejne dwa gemy zapisane zostały na konto serwujących, co oznaczało, że zwycięzców drugiego seta wyłoni tie-break. W nim Kubot i Melo popisali się swoim doświadczeniem, od stanu 3-2 punkty zdobywali już tylko Polak i Brazylijczyk i awansowali do drugiej rundy paryskiego szlema.

Pierwsza runda debla French Open:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Roberto Carballes Baena/Jaume Antoni Munar Clar (Hiszpania) 6-3, 7-6 (2)