Gimnastyka sportowa - PŚ: dwa złote medale dla Chorwacji

• Data publikacji: 28.05.2019, 00:15

Gimnastycy z Chorwacji Ana Derek oraz Robert Seligman wywalczyli po złotym medalu dla swojego kraju podczas Pucharu Świata. Drugie zawody z cyklu FIG World Challenge Cup odbywające się w dniach 23-26 maja przyciągnęły ponad stu gimnastyków z 30. krajów świata do Gradski Vrt Hall w Osijeku we wschodniej Chorwacji.

33-letni Robert Seligman zachwycił publiczność złotem w swojej specjalności, jaką jest niewątpliwie koń z łękami. Reprezentant Chorwacji zdobył 14.533 pkt, tym samym był to najwyższy wynik w finale. Dwukrotny mistrz olimpijski Nikolai Kuksenkov z Rosji zdobył srebro, z kolei Ivan Tikhonov z Azerbejdżanu wywalczył brązowy medal, który jednocześnie jest jego pierwszym medalem zdobytym na zawodach tej rangi.

Artem Dolgopyat reprezentujący Izrael wywalczył pierwsze miejsce w ćwiczeniach wolnych. Reprezentant Izraelu jest aktualnym mistrzem serii World Challenge Cup właśnie w ćwiczeniach wolnych. Artem Dolgopyat zdobył najwyższy wynik w konkurencji, bowiem 15.300 pkt. Kirill Prokopev (RUS) wywalczył srebro. Z kolei dwukrotny olimpijczyk Tomas Gonzalez (CHI) zdobył brąz - swój pierwszy medal Pucharu Świata od 2017 roku.

Reprezentująca Chorwację, Ana Derek, zakończyła rywalizację wśród kobiet ze złotym medalem dla swojego kraju. Olimpijka z 2016 roku wywalczyła pierwsze miejsce w ćwiczeniach wolnych. Angelina Radivilova uplasowała się zaraz za nią na drugim miejscu. Z kolei Alexandra Mihai zdobyła kolejny brąz dla Rumunii.

Wśród pań to mistrzyni olimpijska z 2016 roku Angelina Radivilova z Ukrainy została najbardziej utytułowaną zawodniczką Pucharu Świata w Osijeku, bowiem ukończyła zawody aż z trzema medalami. Ukrainka, która zakwalifikowała się do wszystkich czterech finałów, zdobyła złoto na równoważni, srebro w skoku oraz ćwiczeniach wolnych. 28-latka zachwyciła publiczność piękną prezentacją zarówno na równoważni jak i w ćwiczeniach wolnych. Pozostałe miejsca na podium zajęły reprezentantki Rumunii, Carmen Ghiciuc, która zdobyła srebro oraz Alexandra Mihai, która wywalczyła brąz. Dla obu zawodniczek były to pierwsze medale zdobyte podczas Pucharu Świata.

Rosja została najbardziej utytułowanym krajem podczas zawodów z cyklu FIG World Challenge Cup, bowiem w Osijeku zdobyła aż siedem medali. W tym złoto wywalczone przez Anastasię Agafonovą, która w konkurencji na poręczach okazała być się najlepsza. Z kolei Nora Feher (HUN) wywalczyła srebro, a Yana Fedorova (UKR) brązowy medal.

Seria zawodów FIG World Challenge Cup będzie kontynuowana w miejscowości Koper na Słowenii w dniach od 30. maja do 2. czerwca.