Pięciobój: Stasiak dziesiąty w Pradze
UIPM press release

Pięciobój: Stasiak dziesiąty w Pradze

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.05.2019, 22:56

Sebastian Stasiak zajął dziesiąte miejsce w zawodach pięciobojowego Pucharu Świata w Pradze.

 

Nasz zawodnik zaczął rywalizację od niezłego występu na pływalni. Czas 2:01.52 dał mu 14. miejsce z niewielką stratą do czołowej dziesiątki. Trochę gorzej poszło Polakowi na planszy, gdzie odniósł 17 zwycięstw i sklasyfikowany został na 17. lokacie. Straty odrobił w trzeciej konkurencji. Parkour pokonał bezbłędnie, mieszcząc się w czasie i zapisał na koncie komplet punktów. Kombinację ukończył na 10. miejscu tracąc do zwycięzcy zawodów 38 sekund.

 

Zdecydowanie słabiej spisał się Jarosław Świderski. Na pływalni było nieźle - 13. czas dawał nadzieje na dobry występ. Pogrzebane one zostały w szermierce. Raptem 9 wygranych walk dało mu odległe, 34. miejsce. Niestety i w jeździectwie nasz zawodnik nie zaprezentował się optymalnie - 286 punktów było jednym ze słabszych wyników. Do biegu przystępował z odległej pozycji i na takiej konkurencję ukończył. Dokładnie było to 35. miejsce.

 

Zawody wygrał Aleksander Lesun. Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro wyprzedził o 8 sekund Brytyjczyka Josepha Choonga i o 9 sekund Niemca Marvina Douge. Drugi dziś Brytyjczyk wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata, wyprzedzając Jana Kufa z Czech i Ahmeda Elgendy z Egiptu. Stasiak sklasyfikowany został na 27. miejscu, a Świderski zajął 40. miejsce. Obu panów zobaczymy zatem na finałowych zawodach Pucharu Świata, w których w czerwcu w Tokio do zdobycia będzie pierwsza olimpijska kwalifikacja.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.