Hokej - MŚ Elity: Finowie mistrzami świata!

• Data publikacji: 26.05.2019, 22:30

Dzisiaj zakończyły się hokejowe Mistrzostwa Świata Elity. Dość niespodziewanie mistrzami świata zostali Finowie, którzy pokonali w finale Kanadę - 3:1.

Do spotkania finałowego w roli faworytów przystępowali hokeiści Kanady i szybko potwierdzili swoje aspiracje i przypuszczenia ekspertów. Już w 10. minucie Shea Theodore wszedł jak w masło w fińską obronę i pewnym strzałem pokonał Kevina Lankinena. Jednak pięć minut wcześniej wynik mógł być w drugą stronę, gdyby tylko Oliwer Kaski wykorzystał rzut karny.

Druga tercja była już lepsza w wykonaniu "Suomi", którzy szybko wykorzystali grę w przewadze. W 3. minucie do remisu doprowadził Marko Anttila, a dokładnie w tym samym czasie, w trzeciej tercji, dał swojej drużynie prowadzenie. To nie był jeszcze koniec popisu Finów. Bramkę pieczętującą tytuł mistrzowski, na cztery minuty przed końcową syreną, strzelił Harri Pesonen.

Kanada 1:3 Finlandia

10:02' Theodore - 22:35', 42:35' Anttila, 55:54' Pesonen