MŚ U-20: drugie zwycięstwo Senegalu

• Data publikacji: 26.05.2019, 19:52

Druga kolejka spotkań piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20 znów zaczęła się od meczu z udziałem Senegalu. Tym razem "Lwy Terangi" grały z Kolumbią i wygrały - 2:0.

Od początku meczu lepiej prezentowali się Senegalczycy, którzy byli dużo bardziej groźniejsi pod bramką rywala. W 22. minucie udało im się nawet zdobyć gola, ale Michael Oliver odgwizdał spalonego Ibrahimy Niane i nie uznał tego trafienia. Kilkanaście minut później Niane zdobył już prawidłową bramkę, po wykorzystaniu rzutu karnego.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Nadal atakowali piłkarze z Afryki, a najgroźniejszym zawodnikiem był właśnie Niane. Miał on dwie znakomite szanse do podwyższenia rezultatu, lecz raz chybił nieznacznie, a w kolejnej sytuacji jego główkę , w kapitalnym stylu, wybronił Kevin Mier. Na pięć minut przed końcem meczu Senegal otrzymał drugi rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Dion Lopy i również się nie pomylił. Więcej bramek już nie padło, a Afrykanie odnieśli drugie zwycięstwo w grupie, praktycznie zapewniając sobie awans do kolejnej fazy.

Senegal 2:0 Kolumbia (1:0)

Bramki: Niane (34' k.), Lopy (85' k.)

Senegal: Ndiaye - Dionkou, Cisse, N'Diaye, Aw - Lopy, Diagne, Niane (82' Drame), Ciss (80' Ndaw), Sagna (72' Niang) - Badji

Kolumbia: Mier - Vera Ramirez, Cuesta Figueroa, Reyes, Arroyo Cordoba - Balanta, Sinisterra, Alvarado, Perea (41' Carbonero), Angulo Cortes (65' Sandoval) - Cucho (75' Amaya)

Żółte kartki: Diagne - Cuesta Figueroa, Reyes

Sędzia: Michael Oliver (Anglia)