MŚ U-20: Polska - Tahiti [LIVE]

• Data publikacji: 26.05.2019, 18:40

Po przegranej z Kolumbią (0:2) w pierwszym meczu MŚ U-20, dziś Biało-Czerwoni zmierzą się z Tahiti. Wydaje się, że podopieczni Jacka Magiery powinni wysoko wygrać to spotkanie, ale rywale na pewno się nie położą.

Relacja na żywo

Polacy wygrywają z Tahiti i mają obecnie 3 punkty - tyle co Kolumbia. Bilans bramkowy mamy jednak lepszy. Mecz o wszystko dzisiaj wygrany, jednak nie mogło być inaczej. Więcej emocji z pewnością będzie towarzyszyć nam w spotkaniu z Senegalem o wyjście z grupy. Dobranoc!

90+3' KONIEC. Wygrywamy 5:0 z Tahiti!

90+2' Blisko był teraz Steczyk, żeby skompletować hat-tricka. Napastnik wślizgiem uderza, ale piłka trafia w bramkarza. Dobija Zalewski, ale zbyt mocno.

90+1' Polacy szukają jeszcze szóstego trafienia.

90' Sędzia dolicza 3 minuty.

88' Czerwona kartka dla Tehaamoany! Obrońca otrzymuje drugą żółtą kartkę i kończy wcześniej mecz.

87' Obie drużyny powoli czekają na końcowy gwizdek. Sporo fauli z obu stron.

85' Ucierpiał teraz przy interwencji Majecki.

83' Broni teraz Majecki w sytuacji 1vs1 z Tufariuą. Napastnik Tathiti uderzał w prawą stronę bramki, ale Majecki rzuca się i paruje strzał.

81' Zamieszanie w polu karnym Tahiti, ale obrońcy wybijają piłkę przed linią bramkową.

81' Pomoc medyczną potrzebował również kapitan Tahiti, Tehau.

80' Leży na murawie Benedyczak, który ucierpiał przy oddawaniu strzału.

79' Jak to nie wpadło! Uderzał Benedyczak, piłka trafiła tylko w słupek.

77' Do wejścia na boisko szykuje się Skóraś. Zmienia on Zyllę.

76' Na trybunach "my chcemy gola".

74' Benedyczak otrzymał piłkę w polu karnym, uderzył w obrońcę, ale za drugim razem już trafił w bramkę.

74' 5:0 BENEDYCZAK!

72' Oblężenie bramki Tahiti, kilka strzałów z rzędu w wykonaniu Polaków, ale żaden nie znalazł drogi do siatki.

69' Gol numer pięć? Nie, Benedyczak uderza tylko w bramkarza.

65' Polacy ostatnio stracili koncentrację w obronie, dopuszczają rywali do coraz lepszych sytuacji.

64' Ach, to mogła być bramka dla Tahiti! Z woleja uderzył Tufariua, ale trafił tylko w boczną siatkę, a ponadto był na spalonym.

63' Groźna akcja Tahiti, następnie rzut rożny dla przyjezdnych, ale ostatecznie piłka ląduje w dłoniach Majeckiego.

62' ZMIANA Schodzi Slisz, wchodzi Gryszkiewicz.

61' Pito popełnia błą przy wybiciu, Zalewski dośrodkował piłkę do Steczyka, a ten wygrywa walkę w powietrzu i kieruje piłkę do siatki.

61' GOOOOL! POLSKA 4:0!

60' Teraz Zalewski próbował dokręcić piłkę przy strzale zza pola karnego. Od bramki Pito.

59' Łyszczarz! Zszedł do środka, uderzył w kierunku dalszego słupka, ale piłka poleciała obok bramki.

59' Tahiti nawet nie próbuje atakować, tutaj gramy tylko na jedną bramkę. Można było się jednak takiego meczu spodziewać, przynajmniej trener Jacek Magiera ma okazję do przetestowania różnych rozwiązań w ofensywie.

58' ZMIANA Schodzi Kopacz, wchodzi Benedyczak.

58' Nicola Zalewski wygląda dzisiaj dobrze. To najmłodszy gracz w naszej kadrze, rocznik 2002, ale nie boi się brać odpowiedzialności na swoje barki.

57' Zalewski dogrywa z boku, strzela Steczyk, ale był spalony.

52' Z dystansu próbuje Bednarczyk, ale broni Pito. Ciekawe są te strzały z daleka naszego obrońcy.

51' Strzela Łyszczarz, ale bardzo słaby był to strzał.

50' Rzut rożny dla Polski, chyba było zagranie ręką jednego z obrońców Tahiti ale gramy dalej.

48' Na razie czekamy na pierwszą akcję podbramkową.

46' Wracamy na drugą połowę.

Wracamy za 15 minut.

45+2' Sędzia kończy pierwszą połowę. Wygrywamy 3:0, a możemy spodziewać się kolejnych goli, bowiem Polacy nie przestają atakować.

45' Sędzia dolicza 2 minuty.

44' 4:0, Steczyk! Jednak nie, sędzia wycofuje trafienie, bowiem był na spalonym Łyszczarz, który asystował.

40' Chyba już nie musimy się martwić o wynik. Z Polaków ewidentnie zeszło ciśnienie.

38' Mamy 3:0! Tym razem to Zylla dograł do Steczyka, ten wyszedł sam na sam, minął bramkarza i wbił piłkę do pustej bramki! Piękna akcja.

38' GOL GOL GOL!

37' Steczyk dośrodkował piłkę w polar karne, tam Marcel Zylla uderzył z woleja, futbolówka jeszcze skozłowała i przelobowała bramkarza. 2:0!

37' 2:0!

36' Tahiti wychodzi z kontrą, ale Łyszczarz fauluje taktycznie.

36' Łyszczarz uderza bezpośrednio, broni Pito!

36' Rzut wolny dla Polaków w okolicach 20. metra.

33' Czas na spokojną grę, ponadto medycy opatrują obecnie bramkarza Pito.

29' Kopacz pada w polu karnym, ale sędzia nie ma wątpliwości, że kontaktu między zawodnikami nie było.

28' Nicola Zalewski uderza i piłka przeleciała tylko nad poprzeczką.

25' Rzut wolny z okolic pola karnego. Łyszczarz wrzuca i... piłka zalicza pusty przelot.

24' Aj, było blisko. Z kilku metrów potężne uderzenie oddał Zylla, piłka odbiła się od poprzeczki i ostatecznie wróciła na boisko.

22' Prawą stroną pobiegł Steczyk, dograł do Łyszczarza, ten efektownie minął kilku obrońców, ale ostatecznie niecelnie dośrodkował.

Gol na 1:0

Co to był za gol Bednarczyka! Piłka po rzucie rożnym wyleciała z pola karnego. Trafiła wprost do Bednarczyka, który przyjął ją klatką piersiową i od razu uderzył z prostego podbicia. Futbolówka wpadła idealnie w okno bramki!

18' GOOOOOOL! BEDNARCZYK!

17' Tahiti miało teraz dobrą okazję do strzelania gola, ale strzał z rzutu wolnego poleciał wysoko nad poprzeczką.

13' Bednarczyk ponownie dogrywa na wolne pole, ale napastnik nie zdążył dobiec do piłki.

12' Obrona Tahiti już dopuszcza rywali do swojej szesnastki, ale bramkarz Pito wygląda na dobrze przygotowanego na dzisiejszy mecz.

11' Steczyk teraz znalazł się z piłką w polu karnym, uderzył po ziemi, ale broni Pito.

8' Bednarczyk bardzo dobrze włączył się w akcję ofensywną, dograł w pole karne, Zylla uderza z pierwszej piłki... i broni bramkarz! Brawa dla Polaków, za tę akcję, za wykończenie już nie do końca.

7' Vivi teraz rozpędził się na lewej stronie, ale został powstrzymany przez kilku polskich obrońców.

5' Polacy często przy piłce, ale nie umiemy rozgryźć tahitiańskiej defensywy.

2'Nieudana wrzutka Łyszczarza.

1'Rzut wolny dla Polaków na połowie rywali.

1' Zaczęli!

Obecnie odgrywany jest hymn Polski.

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Ahmed Al Kaf z Omanu. Areną spotkania jest stadion Widzewa Łódź.

Tahiti ostatni raz zagrało na Mistrzostwach Świata U-20 w 2009 roku. Reprezentanci kraju azjatyckiego przegrali wówczas wszystkie mecze i zakończyli swój udział na mundialu z bilansem 0:21!

Obie drużyny odniosły porażki w pierwszym spotkaniu. Polacy ulegli Kolumbii 0:2, Tahiti zaś Senegalowi 0:3.

Znamy składy!

Relacja live z meczu Polska - Tahiti rozpocznie się 5 minut przed pierwszym gwizdkiem. Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!

Polska - Tahiti 5:0 (3:0)

Bramki: 18' Jakub Bednarczyk, 37' Marcel Zylla, 39', 62' Dominik Steczyk, 74' Adrian Benedyczak

Polska: Majecki - Bednarczyk, Stanilewicz, Sobociński, Szota - Zylla (77' Skóraś), Slisz (63' Gryszkiewicz), Kopacz (58' Benedyczak), Zalewski, Steczyk, Łyszczarz

Tahiti: Pito - Liparo (46' Tave), Teumere, Tehaamoana, Holozet - Morgant, Bremond (70' Ferrand), Tufariua, Tehau, Vivi (46' Maro) - Kaspard

Żółte kartki: 35', 88' Tehaamoana (czerwona)

Sędzia: Ahmed Al Kaf (Oman)