Tenis - Roland Garros: wielka niespodzianka na początek turnieju!

• Data publikacji: 26.05.2019, 11:55

Dzisiaj na paryskich kortach rozpoczął się drugi wielkoszlemowy turniej w roku - French Open. Na początek dnia na korcie oglądaliśmy Angelique Kerber i Anastasię Potapovą. Młoda Rosjanka sprawiła dużą niespodziankę i wyeliminowała trzykrotną mistrzynię turniejów wielkoszlemowych 6-4, 6-2.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęła Rosjanka, która najpierw wygrała swojego gema serwisowego, a następnie przełamała Kerber i prowadziła 2-0. Niemka odrobiła straty i wyrównała na 2-2, jednak Potapova ponownie wyszła na prowadzenie 4-2, ale Niemka znowu wyrównała na 4-4. Kolejne dwa gemy zapisała na swoje konto Rosjanka i tym samym wygrała pierwszego seta 6-4.

Potapova świetnie rozpoczęła także drugiego seta i szybko objęła prowadzenie 3-0. Kerber nie była w stanie odrobić tej straty, przez co przegrała drugą partię 6-2 i niespodziewanie odpadła z French Open.