Siatkówka plażowa: Polacy pożegnali się z Jinjiang

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 25.05.2019, 13:52

W chińskim turnieju nie zobaczymy już naszych reprezentantów. Jako ostatnie odpadły Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które dotarły do drugiej rundy pucharowej.

Panie zajęły drugie miejsce w swojej grupie, dzięki czemu mogły rywalizować w fazie pucharowej. W jej pierwszej części rozegrały spotkanie z reprezentantkami gospodarzy, Xue/Wang X.X. Dwa pierwsze sety przebiegały w miarę równo, lecz z minimalną przewagą jednej z drużyn, w wyniku czego mieliśmy tie-break. Rozpoczął się on znacznie lepiej dla Chinek, które wygrywały już pięcioma punktami. Polki nie poddały się i odwróciły wynik – ze stanu 8:12 doprowadziły do 13:12, a później zakończyły mecz.

W drugiej rundzie los przydzielił nam brazylijską parę Ana Patricia/Rebecca. Rywalki Biało-Czerwonych rozgrywają dobry sezon; jak dotąd wygrały turnieje w Hadze i Xiamen. Ta przewaga nad Polkami była widoczna od samego początku pojedynku. W efekcie, nasze reprezentantki przegrały do 13. Drugi set ułożył się nieco lepiej; Wojtasik i Kociołek nie pozwoliły na uzyskanie tak miażdżącej przewagi, ale doświadczenie z ostatnich turniejów było po stronie Brazylijek, które lepiej zachowały się w końcówce, wygrywając ją.

Do rundy pucharowej nie awansowali zwycięzcy z Aydin, Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Polacy przegrali oba mecze w swojej grupie.