Roland Garros: dotkliwa deblowa porażka Linette

• Data publikacji: 31.05.2018, 12:25

Magda Linette w parze z Brytyjką Naomi Broady zakończyła turniej deblowy równie wcześnie, jak singlowy. Słoweńsko-rosyjska para Dalila Jakupović/Irina Chromaczewa okazała się zbyt mocna.

Pierwszy set to dominacja pary słoweńsko-rosyjskiej. Jakupović i Chromaczewa szybko wyszły na prowadzenie 3-0. Później zdobyły nawet kolejne przełamanie i prowadziły już 5-1. Polka i Brytyjka zdołały jeszcze zmniejszyć stratę, ale później znów dały się przełamać i wyraźnie przegrały pierwszą partię wynikiem 2-6.

Drugi set zaczął się bardzo podobnie – od prowadzenie 3-0 Słowenki i Rosjanki. Był jednak nieco bardziej wyrównany, a to, kto serwuje nie miało już większego znaczenia. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem 6-3 dla Jakupović i Chromaczewej, co było równoznaczne z końcem turnieju dla Linette i Broady.

Dalila Jakupović/Irina Chromaczewa (SLO/RUS) – Magda Linette/Naomi Broady (POL/GBR) 6-2 6-3