Siatkówka - LN 2019: Turczynki liderkami, bardzo dobre otwarcie Polek

• Data publikacji: 24.05.2019, 09:20

Za nami pierwszy tydzień z Ligą Narodów kobiet. Po pierwszych turniejach w ogólnej klasyfikacji Ligi Narodów prowadzą Turczynki, które wyprzedzają Amerykanki i Włoszki. Te trzy zespoły nie poniosły żadnej porażki w pierwszym turnieju. Świetnie Ligę Narodów rozpoczęły także podopieczne Jacka Nawrockiego, które zajmują rewelacyjne czwarte miejsce.

Polki w swoim ostatnim meczu w Opolu pokonały Tajlandię 3-0. Więcej o tym meczu piszemy TUTAJ. W drugim meczu naszej grupy Włoszki bez niespodzianek ograły Niemki bez straty seta.

Polska - Tajlandia 3-0 (25-20, 25-20, 25-13)

Włochy - Niemcy 3-0 (25-19, 26-24, 27-25)

Tabela turnieju w Opolu:

Pozycja Państwo Punkty Sety
1. Włochy 8 9-2
2. Polska 7 8-4
3. Tajlandia 3 3-6
4. Niemcy 0 1-9

W bułgarskim Ruse trzecią swoją porażkę poniosły gospodynie, które nie sprostały Amerykankom i poległy w trzech setach. W drugim meczu tej grupy małą niespodziankę sprawiły Belgijki, które w czterech setach okazały się lepsze od Japonek.

Bułgaria - USA 0-3 (20-25, 16-25, 21-25)

Belgia - Japonia 3-1 (22-25, 25-20, 25-23, 25-18)

Tabela turnieju w Ruse:

1. USA 9 9-1
2. Belgia 5 6-6
3. Japonia 3 5-7
4. Bułgaria 1 3-9

Po pierwszych dwóch kolejkach Ligi Narodów największą sensacją były Dominikanki. Zespół z Ameryki Środkowej pokonał Rosjanki i Brazylijki, jednak w trzeciej kolejce, po wyrównanym, czterosetowym meczu, przegrał z Chinami. W drugim meczu w Brasilli gospodynie pewnie pokonały Rosjanki.

Dominikana - Chiny 1-3 (25-16, 23-25, 23-25, 23-25)

Brazylia - Rosja 3-0 (25-15, 25-17, 25-14)

Tabela turnieju w Brasilli:

1. Brazylia 6 7-3
2. Dominikana 6 7-5
3. Chiny 3 4-7
4. Rosja 3 4-7

Ostatni turniej w pierwszym tygodniu Ligi Narodów kobiet rozgrywany był w Belgradzie. Niestety, po ostatnim meczu w grupie, gospodyniom nie było do śmiechu, gdyż przegrały w trzech setach z Turczynkami. W drugim meczu tej grupy Holenderki pewnie, w trzech setach, ograły Koreanki.

Serbia - Turcja 0-3 (19-25, 23-25, 20-25)

Holandia - Korea Południowa 3-0 (25-18, 25-21, 25-18)