Badminton: Japonia i Indonezja w półfinale Sudirman Cup

• Data publikacji: 24.05.2019, 09:04

Japonia i Indonezja dołączyły do Chin i Tajlandii w półfinałach mistrzostw świata drużyn mieszanych, czyli Sudirman Cup.

Japończycy typowani są na finałowych rywali głównych faworytów imprezy, Chińczyków i jak na razie do tego celu zmierzają bardzo pewnie. Dziś w ćwierćfinale 3:0 pokonali Malezję. Najwięcej emocji w tym meczy przyniosło spotkanie męskich debli, które porwało chińską publiczność. Takeshi Kamura i Keigo Sonoda stoczyli trwający 95 minut bój z Ong Yew Sin i Teo Ee Yi. Tu decydowała o końcowym wyniku każda wymiana. Pierwszego seta Malezyjczycy wygrali do 13, ale kolejne dwa kończyły się dogrywką na podwyższenie. Ostatecznie japońska para wygrała 26:24 i 23:21. W grach singlowych już takich emocji nie było, choć mecze nie były jednostronne. Nozomi Okuhara pokonała Soniię Cheach, zaś Kento Momota okazał się lepszy od Lee Zi Jia. I w ten sposób Japonia znalazła się w półfinale.

Szczegółowe wyniki Japonia - Malezja

Więcej emocji towarzyszyło spotkaniu Indonezja - Tajwan. Wiadomo było, że Tajwańczycy będą faworytami w singlach, ich rywale mają za to mocniejsze pary. Dla Tajwańczyków kluczem było więc wygranie choć jednej gry podwójnej. Na początek jednak Marcus Fernaldi Gideon i Kevin Sukamuljo pewnie wygrali męski debel. Potem, zgodnie z przewidywaniami tajwańskie gwiazdy - Tai Tzu Ying i Tien Chen Chou zapunktowały dla swojej drużyny. Stan meczu wyrównały ponownie Greysia Polii i Apriyani Rahayu. O wszystkim decydował więc mikst, w którym Praveen Jordan i Melati Oktaviani pokonali Wang Chi Lin i Hsieh Pei Shan w dwóch setach.

Szczegółowe wyniki Indonezja - Tajwan

Zestawienie półfinałów (sobota 25 maja): Indonezja - Japonia, Chiny - Tajlandia

W sesji popołudniowej rozegrano mecze o dalsze miejsca w turnieju. Lokatę 13., czyli najwyższą poza grupą 1. wywalczyli Kanadyjczycy, dla których jest to największy sukces w historii startów w Sudirman Cup. W dzisiejszym meczu drużyna z Ameryki pokonała Francję 3:1. Jedyny punkt dla Trójkolorowych zdobyli w deblu Thom Gicquel i Ronan Labar. Dla Kanadyjczyków punktowali singliści - Michelle Li i Brian Yang oraz debel pań Rachel Honderich/Kristen Tsai.

Zapadły rozstrzygnięcia w grupie 3., w której walczono o lokaty 21-28. To najwyższe zajęła Sri Lanka, po raczej niespodziewanym pokonaniu Irlandii 3:2. W pozostałych meczach triumfowały już drużyny europejskie - Szwajcaria, Słowacja i Litwa.