Siatkówka - LN 2019: Polki wygrywają z Tajkami!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 23.05.2019, 21:55

Na zakończenie turnieju Ligi Narodów w Opolu Polki wygrały z Tajkami 3:0 (25:20, 25:20, 25:13). Tym samym zajmują 4. miejsce w głównej tabeli.

Na początku turnieju Ligi Narodów w Opolu, Polki przegrały 2:3 z reprezentacją Włoch. Pokazały się jednak z bardzo dobrej strony i walczyły o każdą piłkę do końca. W kolejnym spotkaniu Biało-Czerwone pokonały 3:1 Niemki, które postawiły trudniejsze warunki niż podczas niedawnego meczu w Montreux. Tam podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzyły się też z dzisiejszymi rywalkami i pewnie wygrały 3:0.

Mecz lepiej rozpoczęły Tajki, które sprawiały nam dużo problemów w polu zagrywki. Polki natomiast myliły się w ataku, co dało naszym rywalkom prowadzenie na 5:1. Polki od stanu 10:5 zaczęły jednak stopniowo odrabiać straty. W dużej mierze pomogły nam w tym przeciwniczki, które zaczęły popełniać błędy w ofensywie. Po wygrywającym serwisie Martyny Grajber, Biało-Czerwone doprowadziły do remisu 16:16.  Kiedy zaczęła się decydująca faza seta, nasze reprezentantki zdecydowanie polepszyły swoją grę. Tajki miały duże problemy z przyjęciem zagrywki Natalii Mędrzyk, co wykorzystała Agnieszka Kąkolewska i Magdalena Stysiak, skutecznie je blokując. Dzięki temu wyszliśmy na prowadzenie, zwiększając je do stanu 23:19. Pierwszą partię asem serwisowym zakończyła Agnieszka Kąkolewska - 25:20.

Drugiego seta Polki zaczęły bardzo podobnie. Znów to rywalki wypracowały sobie 4-punktową przewagę na 6:2, ale tym razem udało się ją szybko odrobić. Podopieczne Jacka Nawrockiego poszły za ciosem i dzięki solidnej grze w obronie oraz skutecznym kontratakom, wyszły na prowadzenie. Bardzo dobrze wyglądała nasza gra przy siatce. Joanna Wołosz wprowadzała zamieszanie do gry rywalek  świetnym rozegraniem i wraz z Agnieszką Kąkolewską i Klaudią Alagierską, stawiała szczelne bloki. Schodząc na drugą przerwę techniczną, Polki prowadziły już 16:9. Wtedy nasza drużyna straciła koncentrację i popełniła serię błędów, tracąc kilka punktów. Rywalki jednak tego nie wykorzystały, a Biało-Czerwone szybko wróciły do dobrej gry. Po skutecznym ataku Magdaleny Stysiak, Polki powtórzyły wynik z pierwszego seta i objęły prowadzenie 2:0 w całym meczu.

W trzecim secie to Polki od początku zdominowały rywalki. Dzięki skutecznym blokom m.in. Agnieszki Kąkolewskiej wypracowaliśmy sobie przewagę na 6:1. Blok był w tym meczu zdecydowanie naszym największym atutem. To głównie dzięki niemu Polki wciąż zwiększały prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło nawet 12 punktów. Tajki nie pomagały sobie licznymi błędami w ataku. Problemy miały również z precyzyjnym przyjęciem zagrywki. Ostatecznie Biało-Czerwone wygrały 25:13, po skutecznym ataku Malwiny Smarzek.

W kolejnym turnieju rozegranym w ramach tegorocznej Ligi Narodów Polki zagrają w holenderskim Apeldoorn. Zmierzą się wówczas z Bułgarią, Brazylią oraz reprezentantkami gospodarzy. Mecze odbędą się odpowiednio 28 (wtorek), 29 (środa) i 30 (czwartek) maja o godzinie 16:30.

Polska - Tajlandia 3:0 (25:20, 25:20, 25:13)