MŚ U-20: Senegal pewnie pokonał Tahiti

• Data publikacji: 23.05.2019, 19:52

Na początek Mistrzostw Świata do lat 20, na stadionie w Lublinie, w "polskiej" grupie "A", Senegal pokonał reprezentację Tahiti - 3:0, po hat-tricku Amadou Sagny.

Ledwo się spotkanie na Arenie Lublin rozpoczęło, a już padła pierwsza bramka tego mundialu. Dokładnie w 10 sekundzie, do tahitańskiej bramki, trafił Amadou Sagna. Zdecydowana przewaga Senegalczyków trwała do około 10-tej minuty, ale potem piłkarze Bruno Tehaamoany nieco się ocknęli. Udało im się nawet stworzyć zagrożenie pod bramką Dialy'ego Ndiaye, lecz skończyło się na jego skutecznej interwencji. W 29. minucie znów przypomniał o sobie Sagna, wykorzystując podanie Ibrahimy Niane, po rykoszecie, wbijając piłkę w prawy dolny róg bramki. Wynik mógł być sporo wyższy, jednak Senegalczycy byli mocno nieskuteczni albo na ich drodze stawał bramkarz Tahiti - Moana Pito.

Pięć minut po zmianie stron było już - 3:0 dla zespołu z Afryki. Niane posłał bardzo ładne i dokładne dośrodkowanie w pole karne, a tam wykończył wszystko... Sagna, kompletując w tym meczu hat-tricka. Piłkarze z Oceanii starali się coś ugrać, ale brakowało im umiejętności i sił, zaś podopiecznym Youssoupha Dabo nie za bardzo już się chciało. Ostatecznie Senegalczycy wygrali ten mecz - 3:0, a ich kolejnym rywalem będzie w niedzielny wieczór Kolumbia.

Tahiti 0:3 Senegal (0:2)

Bramki: Sagna (1'), (29'), (50')

Tahiti: Pito - Liparo, Teumere, Tehaamoana, Heitaa (82' Tave) - Beumert, Morgant, Tehau, Bremond (75' Holozet), Vivi (64' Tufariua) - Kaspard

Senegal: Ndiaye D. - Aw, N'Diaye, Cisse, Dionkou - Diagne, Lopy (83' Niang), Sagna, Ciss, Niane (75' Ndiaye A.D.) - Badji (74' Drame)

Żółte kartki: Heitaa, Liparo

Sędzia: Muhammad Taqi Aljaafari bin Jahari (Singapur)