World Tour: połowiczny sukces biało-czerwonych w kwalifikacjach

• Data publikacji: 22.05.2019, 20:31

W 50 % został wykonany plan naszych reprezentantów w kwalifikacjach do turnieju rangi World Tour, który odbywa się w chińskim Jinjiang. W rywalizacji kobiet odpadły Aleksandra Wachowicz i Monika Brzostek. Awansowali natomiast Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz.

Po raz kolejny okazało się jak żeńska siatkówka bywa przewrotna i to nie tylko ta w odmianie halowej. Przeciwnikami Polek w pierwszej rundzie kwalifikacji były Tajki Hongpak Khanittha i Radarong Julaluk. Wachowicz i Brzostek kapitalnie rozpoczęły to spotkanie, bowiem rozgromiły przeciwniczki w inauguracyjnej partii do 11. Wydawało się, że nasze reprezentantki mają wszystko pod kontrolą, ale to było mylne wrażenie. Dwa kolejne sety padły łupem Tajek, które nieoczekiwanie bardzo wyraźnie zwyciężyły i nie dały żadnych szans biało-czerwonemu duetowi, pozbawiając ich szans na awans do turnieju głównego.

Takich problemów z przeciwnikami nie mieli natomiast Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Polacy zaczęli rywalizację od drugiej rundy kwalifikacji, w której zmierzyli się z Japończykami Shojim Kensuke i Masato Kurasaką. Nasi reprezentanci od początku rywalizacji udowodniali kto jest lepszy w tym pojedynku. Pierwszy set to pogrom w wykonaniu biało - czerwonych i wygrana do 11. Druga partia stała pod znakiem większej walki, ale i tak trafiła na konto Rudola i Szałankiewicza. Polacy wygrali 2:0 i zameldowali się w turnieju głównym.

Wyniki biało - czerwonych:

Wachowicz/Brzostek (Polska) - Khanittha/Julaluk (Tajlandia) 1:2 (21:11, 13:21, 9:15)

Rudol/Szałankiewicz (Polska) - Kensuke/Kurasaka (Japonia) 2:0 (21:11, 21:18_