Triathlon – WTS: dominacja Amerykanek i triumf Luisa

• Data publikacji: 22.05.2019, 18:25

Trzecie zawody z cyklu World Triathlon Series odbyły się w Jokohamie. Do Japonii nie wybrali się reprezentanci Polski, jednak emocji nie brakowało. Rewelacyjny występ zaliczyły Amerykanki na czele z Katie Zaferes, a u mężczyzn triumfował Francuz Vincent Luis.

Kobiety

Amerykanki w Japonii nie miały sobie równych. Całe podium wyścigu w Jokohamie zajęły reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Najszybsza była ponownie Katie Zaferes, która pokonała trasę w czasie 1:52:12. Drugie miejsce zajęła o 21 sekund wolniejsza Summer Rappaport. Na najniższym stopniu podium stanęła Taylor Spivey, której zmierzono rezultat 1:53:29. Tuż za podium znalazła się reprezentująca gospodarzy Yuko Takahashi. Do czołowej trójki zabrakło jej zaledwie 9 sekund.

Zaferes z kompletem zwycięstw i 3000 punktów na koncie jest liderką cyklu. Drugie miejsce ex aequo zajmują Spivey i Brytyjka Jessica Learmonth (po 2458 punktów).

1. Katie Zaferes (USA) 1:52:12
  2. Summer Rappaport (USA) 1:52:33
  3. Taylor Spivey (USA) 1:53:29
  4. Yuko Takahashi (JPN) 1:53:38
  5. Georgia Taylor-Brown (GBR) 1:54:25

Mężczyźni

W zmaganiach mężczyzn najszybszy był Francuz Vincent Luis. Reprezentant Trójkolorowych pokonał dystans w czasie 1:43:21. Na finiszu minimalnie (o 3 sekundy) wyprzedził Afrykanera Henriego Schoemana i Węgra Bence Bicsaka (o 5 sekund). Chwilę po nich na metę wbiegł Hiszpan Javier Gomez Noya. Do podium zabrakło mu 12 sekund.

Luis z dorobkiem 2523 punktów prowadzi w klasyfikacji cyklu. Drugie miejsce zajmuje Hiszpan Fernando Alarza (2069 pkt.). W tym momencie podium w walce o tytuł mistrza świata uzupełnia Schoeman (1887 pkt.).