Tenis - WTA Norymberga, debel: Paula Kania żegna się z turniejem!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 22.05.2019, 17:10

Paula Kania wraz ze swoją partnerką, Szwajcarką Xenią Knoll, przegrały z japońsko-rosyjską parą Shuko Aoyama/Yana Sizikova 2:0. Tym samym z turniejem w Norymberdze pożegnały się w fazie ⅛ finału.

Polka zmierzyła się z Japonką w tym roku podczas turnieju WTA w Pradze. Wtedy, w parze z Serbką Dalilą Jakupović, wygrała ten pojedynek 2:1. Sizikova natomiast to poprzednia partnerka Kani, z którą reprezentantka Polski wystąpiła w tegorocznych zawodach w Meksyku, gdzie przegrały w ćwierćfinale.

Serwis nie należy do atutów żadnej z zawodniczek dzisiejszego spotkania, o czym mogliśmy się przekonać już na początku meczu. Polsko-szwajcarska para przełamała rywalki już w pierwszym gemie spotkania, jednak te od razu odrobiły przewagę. Przy stanie 3:3 sytuacja się powtórzyła. Po wygraniu serwisu przeciwniczek, Kania i Knoll straciły własne podanie. Tym samym do końca seta żadna para nie uzyskała upragnionego dwugemowego prowadzenia, a set zakończył się tie-breakiem, który był odzwierciedleniem całej pierwszej partii. Rywalki przegrywały już 3:6, ale udało im się obronić 3 piłki meczowe. Walka zdecydowanie im się opłaciła, ponieważ przy stanie 9:8 uzyskały minibreaka i wygrały seta 7:6 (10:8). Polka i jej partnerka popełniĺy w pierwszej partii aż 6 podwójnych błędów, a po drugim serwisie wygrały zaledwie 1 punkt, co wyraźnie odbiło się na ich grze.

W drugiej partii to znów “polska” para wykorzystała breakpointa pierwsza i wyszła na prowadzenie 3:1, lecz znów go nie utrzymała. W swoich poczynaniach bardziej konsekwentne okazały się rywalki, które przy stanie 5:5 najpierw przełamały, a następnie podtrzymały swój serwis. Tym samym para Aoyama/Sizikova wygrała cały mecz 7:6 (10:8), 7:5.

Shuko Aoyama/Yana Sizikova - Paula Kania/Xenia Knoll 7:6 (10:8), 7:5.