Hokej - MŚ elity: strzelanina w meczu Rosji, Kanada wygrywa z USA

• Data publikacji: 21.05.2019, 22:31

Zakończyła się faza grupowa Mistrzostw Świata Elity. W Play-offach zagrają drużyny z Kanady, Finlandii, Niemiec, USA, Rosji, Czech, Szwecji i Szwajcarii.

GRUPA A:

Szkoda, że taki hit został rozegrany w ostatniej kolejce, kiedy wynik nie miał już zbytnio znaczenia. Kanada pokonała z łatwością USA 3:0, a gole zdobyli Dubois, Turris i McCann. Tym samym Kanadyjczycy wygrali grupę A.

Kanada - USA 3:0 (2:0; 1:0; 0:0)

Słowacy chcieli się godnie pożegnać z imprezą organizowaną w swoim kraju. Reprezentanci zza naszej południowej granicy wygrali z Danią dopiero po rzutach karnych. Decydujące trafienia w konkursie rzutów karnych były autorstwa Nagy'ego i Kristofa. Obie drużyny tym samym kończą swoją przygodę na Mistrzostwach Świata, co na pewno bardziej boli kibiców Słowacji, bo mając turniej u siebie z pewnością liczyli na coś więcej.

Słowacja - Dania 2:1 po rzutach karnych (0:0; 1:0; 0:1; 0:0; 2:0)

Na zakończenie fazy grupowej mieliśmy małą niespodziankę, bowiem dotychczas niepokonani Finowie przegrali z Niemcami 4:2. Co ciekawe, Finlandia dwukrotnie w tym spotkaniu prowadziła, jednak słaba trzecia tercja zadecydowała o ich porażce. W ostatniej części meczu swoje pięć minut chwały miał także 23-letni Leon Draisaitl, który zdobył dwa gole. Niemiec tym samym nadal znajduje się w świetnej formie, przypomnijmy tylko, że w sezonie zasadniczym NHL miał na koncie aż 50 goli i 55 asyst, dzięki czemu był czwarty w ogólnej klasyfikacji kanadyjskiej tej ligi.

GRUPA B:

Czesi kontynuują swoją świetną passę i ostatecznie wygrali ze Szwajcarią 5:4. Szwajcarzy zasługują jednak na brawa, bo walczyli o zwycięstwo do ostatniej minuty, wracając z wyniku 2:4. W 59. minucie gola zdobył jednak Jan Rutta i przechylił szalę zwycięstwa na czeską stronę.

Czechy - Szwajcaria 5:4 (1:1; 3:1; 1:2)

Co tam się stało! Rosjanie, którzy póki co są w najlepszej formie na Mistrzostwach Świata wygrali ze Szwecją 7:4. Reprezentanci znad Wołgi zagrali przede wszystkim kapitalną drugą tercję, w której strzelali do rywali jak z karabinu. Szwedzi jednak nie mają się czego wstydzić, bo ostatecznie wbili aż cztery gole Rosji. Oznacza to, że Rosjanie stracili dzisiaj jednego gola więcej niż łącznie we wszystkich poprzednich meczach!

Szwecja - Rosja 4:7 (1:0; 0:6; 2:1)

Mecz Norwegów z Łotwą to typowe spotkanie o pietruszkę na tego typu turniejach. Obie reprezentacje miały zapewnione utrzymanie, nie walczyły o PO, dlatego mogły zagrać nieco bardziej na luzie. Łotysze ostatecznie wygrali 4:1, zdobywając aż trzy gole w trzeciej tercji.

Norwegia - Łotwa 1:4 (1:0; 0:1; 0:3)