French Open - Fręch odpadła w kwalifikacjach

• Data publikacji: 21.05.2019, 18:04

Ćwierćfinał kwalifikacji do French Open okazał się dla Magdy Fręch być ostatnim meczem w walce o wejście do głównej drabinki turnieju. Polka w 1/4 eliminacji do paryskiego Wielkiego Szlema przegrała z niżej rozstawioną Richel Hogenkamp.

Nasza reprezentantka plasuje się obecnie w drugiej setce rankingu WTA. Po drugiej stronie siatki stanęła znajdująca się nieco niżej w tym rozstawieniu Holenderka. Wskazać faworytkę w tym spotkaniu było trudno. Obie tenisistki walczyły o duży bonus - awans do półfinału kwalifikacji do jednego z wielkoszlemowych turniejów. Wystąpienie w rozgrywanym na mączce Roland Garrosie to duże osiągnięcie. Jednak najpierw trzeba to sobie wywalczyć. Fręch się to nie udało.

W mecz nie weszła najlepiej. Hogenkamp przełamała ją już w pierwszym gemie. W kolejnym Polka miała dwie szanse, by zdobyć rebreaka, ale ich nie wykorzystała. Udało jej się to na 2:2, ale niedługo później (2:4) to znów Holenderka miała gema przewagi nad biało-czerwoną. Dociągnęła to prowadzenie do końca seta.

Druga partia potoczyła się już znacznie korzystniej dla Fręch. Zaczęła dobrze i jeszcze lepiej skończyła. Rywalce udało się wygrać zaledwie jednego gema przy własnym podaniu. Polka dwukrotnie ją przełamała, doprowadzając szybko do zakończenia tej odsłony meczu z przytupem. Do finałowego zderzenia doszło w trzecim secie.

Ostatnia partia zaczęła się podobnie do pierwszej. Magda oddała swój serwis holenderskiej tenisistce. Nadrobiła różnicę już w kolejnym gemie, wyrównując stan gry na 2:2. Szanse na awans do półfinału kwalifikacji Fręch straciła w szóstym gemie, kiedy znów została przełamana. Hogenkamp nie wypuściła już tego z rąk i to ona będzie grała dalej o szansę na występ w głównej drabince tego prestiżowego szlema.

M. Fręch (Polska) - R. Hogenkamp (Holandia) 1:2 (4:6 6:1 3:6)