ATP - Lyon: Hurkacz przegrywa także w singlu

• Data publikacji: 21.05.2019, 12:39

Hubert Hurkacz po deblowej porażce, kiedy to ze Stevem Johnsonem przegrali z Ivanem Dodigiem i Eduardem Rogerem-Vasselin, dziś niestety pożegnał się także z turniejem singlowym. Lepszym od Polaka okazał się być Urugwajczyk Pablo Cuevas, który pokonał Hurkacza 6-4, 6-4.

W pierwszym secie kluczową rolę odegrał serwis. Przez osiem gemów nie mieliśmy żadnych przełamań, jednak przy stanie 4-4 Cuevas wykorzystał słabszy moment w grze Polaka i wyszedł na prowadzenie 5-4. Urugwajczyk nie miał problemów z zakończeniem seta przy swoim serwisie i wygrał pierwszą partię 6-4.

Drugi set również zaczął się wyrównanie i po czterech rozegranych gemach mieliśmy remis 2-2. Niestety w kolejnym gemie Hurkacz został przełamany, a następnie Cuevas podwyższył prowadzenie, wygrywając swojego gema serwisowego i prowadził już 4-2. To przełamanie okazało się kluczowe dla losów drugiego seta. Cuevas pewnie utrzymał swój serwis do końca seta, którego wygrał 6-4.