Tenis - WTA Strasbourg: szybka porażka Linette

• Data publikacji: 20.05.2019, 16:47

Długo nie trwała przygoda Magdy Linette i Sofii Kenin w turnieju WTA we francuskim Strasbourgu. Deblistki już w pierwszej rundzie przegrały z parą Kichenok/Spears 0:2.

Polka i reprezentantka Stanów Zjednoczonych w 1/8 finału spotkały się z turniejową piątką. Jednak ten mecz należał tylko do jednego debla. Linette i Kenin nie potrafiły przeciwstawić się przeciwniczkom. W pierwszym secie Kichenok i Spears już w trzecim gemie sięgnęły po pewne przełamanie podania naszej zawodniczki i jej amerykańskiej partnerki. Choć w dwóch kolejnych gemach serwisowych rywalek miały po jednej szansie na breaka, żadnej z nich nie wykorzystały. Ukraińsko-amerykański debel za to zdecydowanie lepiej radził sobie w tym polu. Drugi raz przełamały Linette i Kenin na 5:2, czym zapewniły sobie zwycięstwo w pierwszym secie.

Podobnie wyglądała druga partia, jednak do pierwszego odebrania serwisu Magdzie i Sofii doszło już w pierwszym gemie. Drugie nastąpiło bardzo szybko - bo już na 3:0. Polka i zawodniczka z USA nie potrafiły odrobić takich strat, gra przeciwniczek była zbyt wymagająca dla tego debla. Szybko doszło do stanu 5:2, choć faworytki miały szansę, by wygrać mecz 6:1. Gem później całe spotkanie zwieńczyły pewną wygraną przy własnym podaniu.

N. Kichenok/A. Spears - M. Linette/S. Kenin 2:0 (6:2 6:2)