Piłka nożna - ME U-17: Holendrzy obronili tytuł

• Data publikacji: 20.05.2019, 15:22

Piłkarska reprezentacja Holandii do lat 17 pokonała w finale Mistrzostw Europy Włochów - 4:2 i obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.

Młodzi Holendrzy pokonali w wielkim finale ME do lat 17 reprezentantów Włoch - 4:2, powtarzając tym samym sukces sprzed roku. Wtedy też mierzyli się z Italią, ale dopiero rzuty karne przesądziły o wygranej "Pomarańczowych". W sumie to czwarty w historii tytuł dla Holendrów w tej kategorii wiekowej.

Wynik meczu finałowego został otwarty w 20. minucie, gdy do bramki Włochów trafił Sontje Hansen. Jeszcze przed przerwą, "Oranje" dołożyli dwa kolejne gole. Najpierw, na listę strzelców, wpisał się Naoufal Bannis, a kilka chwil po nim Ian Maatsen. Wydawało się, że Włosi się już nie podniosą, ale w 56. minucie, bramkę kontaktową strzelił Lorenzo Colombo. Tuż po wejściu na murawę dał o sobie znać rezerwowy Unuvar, podwyższając na - 4:1. W samej końcówce straty zmniejszył raz jeszcze Colombo, ale to Holendrzy cieszyli się ze zdobycia złotych medali.

Holandia 4:2 Włochy (3:0)

Bramki: 20' Hansen, 37' Bannis, 45', 70' Unuvar - 56', 89' Colombo

Holandia: Raatsie - Hoever (90+2' De Schutter), Bogarde, Rensch, Salah-Eddine (69' Kasanwirjo) - Taylor, Taabouni (86' Proper), Maatsen - Hansen (69' Unuvar), Bannis (90+3' Allouch), Brobbey

Włochy: Molla - Moretti (46' Ruggeri), Pirola, Dalle Mura, Lamanna - Udogie, Panada (90+3' Bonfanti), Brentan (47' Sekulov), Tongya (82' Giovane) - Esposito, Cudrig (46' Colombo)

Żółte kartki: Ratsie, Hoever, Unuvar - Cudrig, Panada, Dalle Mura

Sędzia: Espen Eskas (Norwegia)