MŚ w taekwondo: biało-czerwoni kończą bez podium

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 19.05.2019, 21:10

W ostatnim dniu odbywających się w Manchesterze 24. Mistrzostw Świata w taekwondo zobaczyliśmy jednego reprezentanta Polski. Mikołaj Szaferski odpadł w drugim pojedynku.

Walczący na co dzień dla AZS Poznań Szaferski (-87 kg), w pierwszej walce wygrał 14:8 z Tajwańczykiem Lee Meng-enem, ale w 1/8 finału nie udało mu się pokonać mistrza Afryki, Iworyjczyka Seydou Gbanego, co było równoznaczne z odpadnięciem z turnieju. Szaferski był ostatnim Polakiem, którego mogliśmy oglądać na matach w Manchesterze. tym samym, naszym najlepszym rezultatem pozostają piąte miejsca Aleksandry Kowalczuk (+73 kg) i Karola Robaka (-68 kg). Przypomnijmy, że Polska w historii mistrzostw świata w taekwondo, zdobyła jak dotąd jeden medal. W 2001 roku brąz w kat. -78 kg wywalczył Marcin Chorzelewski.

Klasyfikację generalną mistrzostw, głównie dzięki świetnym startom w pierwszych dniach, wygrali Koreańczycy, którzy na podium stawali siedmiokrotnie, w tym 4 razy na jego najwyższym stopniu. 3 złote medale (i jeden brąz) wywalczyli gospodarze. Poza gwiazdami światowego formatu, czyli Jade Jones i Biancą Walkden, medal z najcenniejszego kruszcu zdobył również Bradly Sinden. Po dwóch mistrzów świata mają również Chińczycy i Tajowie.

Następny czempionat globu w taekwondo olimpijskim odbędzie się za dwa lata w chińskim Wuxi.