Roland Garros: Fręch przegrywa z mistrzynią US Open

• Data publikacji: 30.05.2018, 20:14

Młoda reprezentantka Polski nie miała najmniejszych szans w starciu z mistrzynią US Open z 2017 roku. Magdalena Fręch przegrała ze Sloane Stephens 2:6 2:6.

Polka od początku meczu wyglądała na bardzo zdenerwowaną, co skrzętnie wykorzystała Amerykanka. Magda Fręch już w drugim gemie serwisowym straciła swoje podanie. Sloane Stephens, która w zeszłym roku wygrała US Open, w dzisiejszym spotkaniu całkowicie kontrolowała to, co dzieje się na paryskiej mączce. Stephens wygrała bardzo pewnie pierwszego seta 6:2, nie dając Magdzie ani jednej szansy na przełamanie własnego podania.

Drugi set to bliźniacza sytuacja, co w partii otwarcia. Stracone podanie już w trzecim gemie seta źle wpłynęło na grę naszej reprezentantki, która była w stanie wygrać jeszcze zaledwie jednego gema przeciwko Amerykance. Set zakończył się takim samym wynikiem, jak pierwsza odsłona meczu. Magdalena Fręch może być zadowolona ze swojego występu podczas tegorocznej paryskiej imprezy. Kibice mogą być pełni optymizmu przed kolejną częścią sezonu.