Tenis - WTA Rzym: koniec gry Rosolskiej i Yang

• Data publikacji: 16.05.2019, 15:45

Rywalizacja o ćwierćfinał nie skończyła się zwycięsko. W 1/8 finału gry podwójnej WTA w Rzymie Rosolska i Yang rozegrały mecz z turniejową trójką - parą Stosur/Zhang. Rywalki polsko-chińskiego debla wywalczyły awans, wygrywając 2:1.

Faworytkami tego spotkania był Australijka i Chinka. W stolicy Włoch rozstawione są z numerem trzecim. Pojedynek gry podwójnej zaczął się zaskakująco od wymiany przełamań. Zaczęły ją Rosolska i jej partnerka, już w pierwszym gemie wygrywając serwis przeciwniczek. W kolejnym Stosur i Zhang odrobiły stratę, ale w trzecim gemie znów zostały przełamane. Ta sytuacja dla polsko-chińskiego debla stawiała je na dobrej drodze do zaliczenia tego seta na plus. Do kolejnego zwycięskiego breaka doprowadziły na 5:2, chwilę później wygrywając tę odsłonę spotkania.

Drugą partię deblistki rozgrywały gem za gem do stanu 2:1, kiedy na 3:1 Stosur i Zhang przełamały Polkę i Chinkę. Ten set zakończył się szybko. Drugi break padł na 6:2 dla faworytek. W super tiebreaku też nie odpuściły, choć nie było łatwo. Rywalizacja była zacięta, Rosolska i Yang nie dawały za wygraną, ale w końcowej fazie turniejowa trójka postawiła kropkę nad "i", zdobywając awans do ćwierćfinału.

A. Rosolska/Z. Yang - S. Stosur/S. Zhang 1:2 (6:2 2:6 6:10)