Kubot i Melo w kolejnej rundzie po wyrównanym boju

• Data publikacji: 30.05.2018, 18:00

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo w kolejnej rundzie French Open! Polsko-brazylijski duet pokonał na otwarcie Włocha Marco Cecchinato i Węgra Martona Fucsovicsa 6:4, 7:5.

W pierwszym secie do stanu 4:4 oba deble utrzymywały bez większych problemów swoje podanie. W dziewiątym gemie tej partii nastąpił przełom. Kubot i Melo przełamali rywali, a następnie wygrali swój gem serwisowy i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w inauguracyjnym secie.

Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego. Zarówno Cecchinato z Fucsovicsem, jak i polsko-brazylijski debel wygrywali swoje serwisy, choć większe problemy z utrzymaniem podania miał ,,nasz" duet. Taki stan trwał aż do 11 gema tej partii. Wtedy pierwszego z dwóch break pointów wykorzystali Kubot i Melo i wyszli na prowadzenie 6:5. Kolejnego gema także udało się wygrać polsko-brazylijskiemu deblowi i zakończyć seta przy stanie 7:5.

W kolejnej rundzie Kubot i Melo zmierzą się ze zwycięzcami meczu Carballes - Baena/Garcia Lopez - Bolelli/Fognini.