Hokej - MŚ elity: zwycięstwa Niemców i Szwajcarii warte pozycji lidera

• Data publikacji: 14.05.2019, 22:50

Niemcy objęli prowadzenie w grupie A, a Szwajcarzy w grupie B na mistrzostwach świata elity w Słowacji. Dzisiaj oprócz nich po zwycięstwa sięgnęli Duńczycy i Łotysze.

Grupa A

W Koszycach zmierzyli się Niemcy i Francuzi. W przypadku zwycięstwa niemieccy hokeiści mieli szansę objąć prowadzenie w tabeli grupy. W końcówce pierwszej tercji po niewykorzystanej przewadze przez Francuzów, bramkę z kontry w sytuacji sam na sam zdobył Moritz Seidel. Po 20 minutach gry było 1:0. W 5. minucie drugiej tercji wyrównał Damien Fleury. Reprezentacja Niemiec odpowiedziała trafieniami Matthiasa Płachty i Leona Draisaitla. W ostatnich minutach Trójkolorowi wycofali bramkarza, ale nie opłaciło im się ryzyko. Do pustej bramki trafił Korbinian Holzer, który ustalił wynik meczu na 4:1. Niemcy rozpoczęli turniej od trzech zwycięstw i prowadzą w grupie A. Najtrudniejsze mecze jeszcze przed nimi.

Niemcy - Francja 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Duńczycy bez problemu zdobyli 3 punkty w meczu z Wielką Brytanią. Skandynawowie wygrali 9:0 i sięgnęli po drugie zwycięstwo w turnieju. Hattricka zanotował Morten Poulsen. Brytyjczycy przegrali już trzecie spotkanie.

Dania - Wielka Brytania 9:0 (3:0, 5:0, 1:0)

Grupa B

W tak samo trudnej sytuacji tak Brytyjczycy są Włosi, którzy przed rokiem także awansowali do elity. Dzisiaj zespół Italii przegrał 0:3 z Łotwą. Bramki zdobyli Roberts Bukarts, Rihards Marenis i Teodors Blugers.

Włochy - Łotwa 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Szwajcarzy byli faworytami meczu z Austrią i dobrze wywiązali się z tej roli. W ostatniej minucie pierwszej tercji wynik otworzył Kevin Fiala. W trzeciej tercji bramkę na 2:0 strzelił Roman Josi. W końcówce wynik na 4:0 ustalili Philipp Kurashev i Sven Andrighetto. Reprezentanci Szwajcarii nie zagrali zbyt efektywnie, ale ich postawa wystarczyła do pewnego zwycięstwa i objęcia prowadzenia w tabeli. W trakcie meczu miała miejsce długa przerwa, która była spowodowana zniszczeniem pleksy.

Szwajcaria - Austria 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

1. Szwajcaria 9 16:1
2. Rosja 9 13:2
3. Czechy 6 12:7
4. Łotwa 6 9:5
5. Szwecja 6 19:6
6. Austria 0 2:14
7. Norwegia 0 5:21