Tenis - WTA Rzym: Rosolska i Yang także w drugiej rundzie

• Data publikacji: 13.05.2019, 18:45

W pierwszej rundzie debla turnieju WTA w Rzymie wystąpiła dziś także Alicja Rosolska. Grając w parze z Chinką Zhaohuan Yang, pokonały Atawo i Srebotnik 2:0.

Pierwsze piłki na ziemnym korcie w stolicy Włoch były dla polsko-chińskiego debla udane. Już w pierwszym gemie tenisistki przełamały swoje rywalki, wyprowadzając swoją grę na przewagę 2:0. Drugi, ale jeszcze nie ostatni w tej partii wygrany break dla Rosolskiej i Yang nastąpił w piątym gemie, na 4:1. Choć chwilę później oddały własne podanie na korzyść rywalek, to wciąż miały przewagę tego jednego przełamania. Do końca seta dołożyły jeszcze jedno, które przypieczętowało ich zwycięstwo 6:3.

W drugiej odsłonie meczu także szybko doszło do pierwszego odbioru serwisu Srebotnik i Atawo. Było  to początkiem wymiany przełamań. Już drugi gem padł łupem Polki i Chinki. Później doszło do kolejnych kilku przełamań. Oba deble raz za razem oddawały swoje podania przeciwniczkom. Ostatecznie set zakończył się stosunkiem 3:2 w wygranych breakach dla Rosolskiej i Yang i stanem 6:3.

A. Rosolska/Z. Yang - R. Atawo/K. Srebotnik 2:0 (6:3 6:3)