Tenis - ATP Rzym: łatwa przeprawa Kubota w pierwszej rundzie

• Data publikacji: 13.05.2019, 15:43

Po odpadnięciu w Madrycie, przyszedł czas na turniej ATP w Rzymie. Łukasz Kubot i Marcelo Melo stanęli przed kolejnym wyzwaniem. W pierwszej rundzie w stolicy Włoch naprzeciwko nich stanął debel, który znalazł się w głównej drabince dzięki kwalifikacjom. Dla polsko-brazylijskiej pary, grającej z jedynką, wygranie z takim rywalem nie było trudne. Wygrali 2:0.

Początek rywalizacji między tenisistami był bardzo wyrównany i trudno było wskazać lepszy debel. Jednak w szóstym gemie w końcu sprawy w swoje ręce wzięli Kubot i Melo, którzy zdobyli pierwsze przełamanie, budując przewagę 4:2, a chwilę później po ich własnym serwisie było już 5:2. Nie potrzebowali dużo czasu, by doprowadzić tego seta do końca.

W drugiej partii do przełamania doszło szybciej, bo w piątym gemie, na 3:2 dla Polaka i jego brazylijskiego partnera w deblu. W kolejnych serwisach tenisiści wygrywali swoje podania, a Kubot i Melo byli już o krok od awansu do drugiej rundy. Ostatecznie tego seta zwyciężyli 6:4, mając jednego breaka na koncie i wykorzystując drugą piłkę meczową.

Ł. Kubot/M. Melo - S. Bolelli/A. Seppi 2:0 (6:3 6:4)