Trzysetowy pojedynek dla Brazylijek

• Data publikacji: 30.05.2018, 18:10

Szóstą porażkę w tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów kobiet odniosły nasze siatkarki. W środę w Apeldoorn uległy 0:3 Brazylijkom.

W pierwszym secie największą bolączką naszego zespołu były nieskończone ataki. To, że przez większość partii wynik oscylował wokół remisu, zawdzięczamy przede wszystkim błędom Canarinhas. One potrafiły je jednak zneutralizować punktowymi akcjami, dzięki czemu wygrały 25:20.

Drugi set przebiegał bardzo podobnie pod względem wyniku, aczkolwiek Polki znacznie częściej kończyły ataki, ale też popełniały więcej błędów, co Brazylijki wyeliminowały niemalże do zera. Ponownie jednak set rozstrzygnął się w końcówce, którą lepiej rozegrały podopieczne Ze Roberto, wygrywając drugą odsłonę spotkania również do 20.

Trzeci set nie odbiegał od poprzednich - był w miarę wyrównany, ale to Canarinhas pełniły rolę mistrzyń, od których nasz zespół musi się jeszcze dużo nauczyć. Brazylijki wygrały ostatnią partię do 23 i cały mecz 3:0.

Polska-Brazylia 0:3 (20:25 ,20:25, 23:25)