Roland Garros: Halep z drobnymi problemami w drugiej rundzie

• Data publikacji: 30.05.2018, 13:18

Liderka światowego rankingu WTA - Simona Halep awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W swoim pierwszym meczu w Paryżu Rumunka pokonała Amerykankę Alison Riske 2-6 6-1 6-1.

Początek pierwszego seta zapowiadał wielką sensację na korcie imienia Philippa Chatriera. Amerykanka, będąca na 83. miejscu w rankingu WTA, niespodziewanie objęła prowadzenie 5-0. Halep w pewnym momencie zaczęła odrabiać straty, jednak pierwszy set został zapisany na konto Amerykanki 6-2.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego, jednakże zdecydowanie prowadzenie objęła Rumunka, która grała praktycznie bezbłędnie. Halep prowadziła 5-0, by w ostateczności zwyciężyć w drugim secie 6-1.

Decydujący set był niemal kopią drugiej partii. Halep ponownie wyszła na prowadzenie 3-0. Amerykanka przy tym stanie wygrała swojego gema serwisowego, jednak okazało się, że to był ostatni gem zdobyty przez Riske w meczu. Trzeciego seta również wygrała Halep 6-1. W kolejnej rundzie liderka rankingu WTA spotka się z kolejną Amerykanką - Taylor Townsend, która pokonała reprezentantkę gospodarzy Myrtille Georges 6-4 6-2.

Simona Halep (Rumunia) - Alison Riske (USA) 2-6 6-1 6-1