Tenis - ATP Madryt: porażka Kubota i Melo w ćwierćfinale

• Data publikacji: 09.05.2019, 16:10

Bez awansu do półfinału. Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali 0:2 w ćwierćfinałowym meczu turnieju Mutua Madrid Open z deblem Pella/Sousa.

Od przegranego gema Kubot i Melo rozpoczęli grę w ćwierćfinale w Madrycie. Już pierwszy serwis, będący początkiem spotkania, oddali rywalom. Faworytami tego meczu byli Polak i Brazylijczyk, bo grają w stolicy Hiszpanii jako para rozstawiona z dwójką, ale stojący po drugiej stronie Pella i Sousa są bardzo wymagającymi przeciwnikami. Drugi raz Kubot i Melo zostali przełamani na 5:2, tracąc szansę na wygranie seta. Rywale pewnie zmierzali do zakończenia tej partii i już kolejny gem przy ich własnym podaniu im to zapewnił.

W drugiej odsłonie ćwierćfinału znowu szybko doszło do tego, że polsko-brazylijski debel stracił swój serwis. Argentyńczyk i Portugalczyk wysunęli się dzięki temu na prowadzenie 3:1. Kubot i Melo nie odrabiali tej straty. Ten mecz nie należał do nich. Drugie podanie oddali deblowi po drugiej stronie siatki, przegrywając już 2:5 i znów mając nóż na gardle. Pella i Sousa takiej szansy na zwycięstwo i awans do półfinału nie mogli już przegapić. Wygrali całe spotkanie 2:0 i oba sety 6:2.

Ł. Kubot/M. Melo - G. Pella/J. Sousa 0: 2 (2:6 2:6)