Tenis - ATP Madryt: pewny awans Hurkacza

• Data publikacji: 07.05.2019, 13:20

Hubert Hurkacz pokonał w pierwszej rundzie turnieju ATP w Madrycie reprezentanta Australii - Alexa De Minaura - 6:3, 6:4 i awansował do kolejnej rundy zmagań w hiszpańskiej stolicy.

Pierwszego seta Polak rozpoczął bardzo dobrze, bo od wygrania trzech gemów z rzędu, co dało mu w miarę bezpieczne prowadzenie w tym pojedynku. Alex zdobywał pojedyncze gemy, ale podwójnej różnicy nie był w stanie przeskoczyć. Ostatecznie Hubert dość pewnie, po 28 minutach, zwyciężył tę partię - 6:3.

Druga odsłona tego starcia była już nieco bardziej wyrównana. Obaj tenisiści walczyli gem za gem, aż do stanu - 2:2. Trzeciego gema zdobył Hurkacz i to jeszcze przy serwisie rywala, a chwilę potem Polak wygrał kolejnego i zrobiło się - 4:2. Tym razem Australijczyka było stać na ugranie jednego gema więcej niż w poprzednim secie, a to oznaczało pewny triumf Huberta - 6:4, zaś w całym meczu - 2:0 i awans do 1/16 finału.