Tenis - ATP Madryt: Kubot i Melo w drugiej rundzie

• Data publikacji: 06.05.2019, 21:25

W trzech setach Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w pierwszej rundzie turnieju ATP w Madrycie debel McLachlan/Struff.

Turniejowa dwójka i ich rywale po drugiej stronie siatki równo rozpoczęli mecz. Grali gem za gem do stanu 4:4 i dopiero na 5:4 nastąpiło pierwsze przełamanie. To Kubot i Melo przegrali swój serwis w tym momencie. Jednak w kolejnym gemie odrobili stratę, następnie walcząc o wygranie seta przy stanie 6:5 i mając piłkę setową. Udało im się to za drugim razem.

W drugiej odsłonie gry nie najlepiej toczyła się ona dla polsko-brazylijskiego debla. Panowie już w pierwszym gemie oddali swoje podanie tenisistom grającym po przeciwnej stronie. McLachlan i Struff przegrali gema na 3:3, kiedy Kubot i Melo zdobyli rebreaka, ale nie cieszyli się długo z wyrównania. Choć Łukasz i Marcelo mieli aż trzy piłki meczowe, aby zakończyć mecz stanem 2:0, a seta 6:4, to ta sztuka im się nie udała i już w kolejnym gemie przeciwnicy znowu ich przełamali, dając sobie szansę na zwycięstwo w partii. Tak też się stało. Tym razem to McLachlan i Struff wygrali 7:5.

W super tiebreaku Polak i Brazylijczyk musieli postawić wszystko na jedną kartę. Łatwo nie było, ale to oni byli w nim lepsi i awansowali do drugiej rundy.

Ł. Kubot/M. Melo - B. McLachlan/J.-L. Struff 2:1 (7:5 5:7 10:6)