Badminton: Bochat i Smiłowski wygrywają Hellas International

• Data publikacji: 05.05.2019, 19:29

Miłosz Bochat i Paweł Śmiłowski wygrali badmintonowy turniej Hellas International. W Salonikach Polacy zdobyli jeszcze dwa medale srebrne i jeden brązowy.

Nasza nowa para deblowa w półfinale w dwóch setach pokonała Turków Mehmeta Capara i Emre Sonmeza. Finał z Anglikami Zachem Russem i Stevenem Stallwoodem był dużo bardziej zacięty i zakończył niezwykle emocjonującą sesję finałową. Polacy wygrali w trzech setach po 51 minutach świetnej gry.

Bochat grał też w finale miksta, w którym grał z Magdaleną Świerczyńską. W półfinale Polacy pokonali dość szybko Turków Emre Sonmeza i Zehrę Erdem. W finale stoczyli długi, wyrównany bój z Bułgarami Mariyą Mitsovą i Alexem Vlaarem. Pierwszą partię nasza para wygrała wyraźnie, do 10. Na wygranie turnieju przez nasz duet była szansa w drugiej partii, ale niewykorzystane lotki meczowe się zemściły i Bułgarzy odwrócili losy meczu. Najpierw ukradli drugiego seta, potem w trzecim zwyciężyli do 17.

Równie emocjonujący był finał debla pań z udziałem Wiktorii Adamek i Wiktorii Dąbczyńskiej. Para ta w półfinale pokonała w trzech setach parę z Tajwanu Si Le Po i Yang Yi Hsun, choć pierwszą partię rywale z Azji rozstrzygnęli na swoją korzyść. Decydujący o tytule mecz rozpoczął się od partii wygranej przez Polki do 13. Niestety w dwóch kolejnych Turczynki Zehra Erdem i Ilayda Ozelgul okazały się lepsze. W drugiej partii wygrały wysoko, ale trzecia zakończyła się porywającą końcówką na przewagi. Turczynki wygrały 26:24.

Z tą samą turecką parą w półfinale przegrały Ola Goszczyńska i Magdalena Świerczyńska. Młode Polki pierwszą partię wygrały 22:20, ale potem rywalki były już zdecydowanie lepsze, zwyciężając do 10 i 13.