Tenis - Kamil Majchrzak najlepszy w Ostrawie!

• Data publikacji: 05.05.2019, 15:24

Kamil Majchrzak nie miał sobie równych podczas turnieju rozgrywanego w Ostrawie. piotrkowianin przez cały tydzień rozegrał pięć spotkań, w których nie stracił ani jednego seta! W finale Kamil zmierzył się z 18-letnim Jannikiem Sinnerem z Włoch, które gładko pokonał 6:1 6:0.

Kamil Majchrzak w Ostrawie był rozstawiony z numerem "4". Do finału doszedł bez straty seta i to on był uznawany za faworyta w starciu z nadzieją Włoskiego tenisa. Od samego początku to Polak dominował na korcie, który w pierwszej partii rywalowi oddał zaledwie jednego gema. Set ten trwał zaledwie 27 minut.

Drugi set to kontynuacja świetnej gry w wykonaniu piotrkowianina. Sinner i tym razem nie potrafił załapać się na wyrównaną grę z bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Włoch został dosłownie "zmieciony" z kortu oraz był bliski, aby odjechać na przysłowiowym rowerze.

Jest to drugi tytuł w tym roku jaki udało się zdobyć naszemu reprezentantowi. Poprzednio Kamil triumfował we Francuskim Saint Brieuc.